Bez kategorii

I już wszystko jasne – 7. miejsce Polek na MŚ

Serbki obroniły tytuł mistrzyń świata w siatkówce. W finałowym meczu pokonały Brazylijki 3:0, a wcześniej wyeliminowały reprezentację Polski. Oto końcowa klasyfikacja turnieju.

Mistrzostwa świata w siatkówce kobiet trwały od 23 września do 15 października 2022 roku. W turnieju wzięły udział 24 reprezentacje, m.in. reprezentacja Polski. Po wstępnej fazie grupowej pozostało w rozgrywce 16 drużyn. Później wyłoniono osiem zespołów, które znalazły się w rundzie pucharowej.

Wygrana Serbii, Polki na 7. pozycji

Biało-Czerwone, kierowane przez trenera Stefano Lavariniego, sprawiły kibicom dużą niespodziankę. Wygrały z Amerykankami, czyli z mistrzyniami olimpijskimi. Z kolei w ćwierćfinale rozegrały bardzo trudny mecz z Serbią. Niestety w tie-breaku wygrały Serbki 3:2, które tym samym obroniły tytuł z 2018 roku. Co więcej, pokonały w finale reprezentację Brazylii – i to do zera! W meczu o trzecie miejsce Włochy zdeklasowały USA 3:0. Polki ostatecznie zakończyły występ na 7. miejscu.

Sukces wizerunkowy Biało-Czerwonych

Poza sportowym sukcesem reprezentacja Polski pań odniosła też sukces wizerunkowy. Polki zostały bardzo dobrze ocenione za swój występ – dawno nie było tak wysokich not za grę na mistrzostwach świata. Mimo że miejsce siódme jest dalekie od wygranej, krytycy są zgodni, że rzeczywistość przerosła ich oczekiwania. Był to bardzo dobry występ, powyżej oczekiwań, na wysokim poziomie.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale na pewno 7 miejsce to wynik bardzo dobry, zadowalający drużynę i zespół trenerów w stu procentach. Mimo porażki z Serbkami, Polki udowodniły, że są mocne i waleczne. Pokazały się z bardzo dobrej strony, a zagrały – jak wiemy dzisiaj, po wygranej Serbek – że stanęły wtedy do walki z najsilniejszym przeciwnikiem. Siódme miejsce trzeba uznać za sukces, mimo że trener Polek powiedział, że dla niego sukcesem będzie medal wygrany na wielkiej i ważnej imprezie.

fot. TaniaVdB / Pixabay