Liga

Katarzyna Wenerska dołączyła do Developres SkyRes Rzeszów

Katarzyna Wenerska to debiutująca w tym roku w reprezentacji Polski rozgrywająca. Teraz dołączyła do Developres SkyRes Rzeszów. To siódma nowa siatkarka w zespole wicemistrza Polski. Prowadziła grę Polek w Lidze Narodów, a teraz wspomoże Developres. 

Transfer nowej zawodniczki ogłosił trener klubu w imieniu Developresu SkyRes. Stephane Antiga przygotował z tej okazji specjalny film. Nową rozgrywającą zespołu będzie Katarzyna Wenerska. Antiga to były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarzy. Wenerska jest siódmą nową zawodniczką w ekipie prowadzonej od 2019 roku przez Antigę. Wenerska występowała poprzednio w Jokerze Świecie, w którym odegrała jedną z głównych ról, jeśli chodzi o awans zespołu do Tauron Ligi (beniaminek rozgrywek 2020/2021).

Jej świetna gra w poprzednim sezonie sprawiła, że otrzymała powołanie do reprezentacji Polski. Do kadry dołączyła podczas Ligi Narodów, gdzie zastąpiła Martę Krajewską, która musiała zrezygnować z powodu kontuzji. Debiut w turnieju zaliczyła w meczu z Brazylią.

źródło: KWW/PIXABAY.COM