Zawodnicy

Kristin Hildebrand

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych ma bardzo dobre przyjęcie i świetny atak, poza tym jest uparta, co w sporcie jest cechą pożądaną.

Sylwetka zawodniczki

Kristin Hildebrand (z domu Ruchards) urodziła się 30 czerwca 1985 roku w Orem i jest jedną z najlepszych siatkarek na świecie – w swojej karierze zdobyła wiele medali. W siatkówkę grała na studiach, na Stanford University, wyróżniając się na tle innych zawodniczek. Jej kariera nabrała tempa. Ma 185 cm wzrostu, zasięg w ataku to 300 cm, a zasięg w bloku wynosił 284 cm.

Reprezentowała kluby między innymi z Włoch, Rosji czy Azerbejdżanu, a także turecki Fenerbahçe Stambuł. Ma 185 cm wzrostu, gra na pozycji przyjmującej. W 2012 r. wyszła za mąż, za siatkarza, Tylera Hildebranda – zawodnik w 2012 roku porzucił karierę i został asystentem trenera w drużynie CSU Long Beach.

Historia Kristin Hildebrand w polskiej drużynie

W 2016 roku Kristin Hildebrand zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski w barwach Impelu Wrocław. Polska była jednak tylko przygodą w jej życiu i karierze – z wrocławską drużyną grała tylko przez jeden sezon. Następnie zakończyła karierę zawodowego sportowca.

Sukcesy sportowe Kristin Hildebrand w brawach USA

Swoje największe sukcesy odniosła z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Jest m.in. złotą medalistką World Grand Prix 2012, zdobyła też z drużyną Puchar Panamerykański oraz Mistrzostwo Świata.

Kristin Hilderbrand to dwunasta zawodniczka, która dołączyła do klubu Impel Wrocław przed sezonem ORLEN Ligi. Wcześniej do składu dołączyły też między innymi Carolina Costagrande, Agata Sawicka czy Joanna Kaczor.

Autorstwa Zorro2212 – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45389240