Bez kategorii

ME U-19 siatkarek 2022: Przegrana Polek z reprezentacją Włoch

Polska drużyna przegrała z reprezentacją Włoch 0:3 w drugim meczu grupy I mistrzostw Europy U-19, które odbywają się w Macedonii Północnej. Na razie Polki mają na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Teraz polska reprezentacja zagra ze Słowenią.

W pierwszym meczu Polska pokonała Grecję 3:0. Następnie, w fazie grupowej, nasza drużyna zagrała z reprezentacją Włoch. Jednak Włoszki okazały się bardzo trudnymi przeciwniczkami. Wcześniej, podobnie jak Polki, wygrały swój pierwszy mecz, pokonując w nim Słowenię 3:1.

Trudny mecz Polska – Włochy

Teraz jednak okazały się lepsze także od Polek. Już początek meczu zaczął się lepiej dla zawodniczek z Włoch, które świetnie serwowały. Polską drużynę wzywała do walki Natalia Kecher i wkrótce Biało-czerwone faktycznie zaczęły grać coraz lepiej. Emocje zostały opanowane, wróciła pewność siebie i poprawiły skuteczność w ataku. To sprawiło, że Włoszki zaczęły dopuszczać się prostych błędów (11:12), a podopieczne Wiesława Popika umiejętnie to wykorzystywały.

Dobra gra Polek, ale przewaga po stronie włoskiej drużyny

Jednak w drugiej połowie meczu Włoszki zbudowały mimo to przewagę. Trzeba przyznać, że Polski grały dobrze i walczyły do końca, ale nie udało im się pokonać włoskiej drużyny. W ostatniej akcji popisała się Julia Ituma skutecznym blokiem.

Początek drugiego seta pokazał, że walka jest zacięta. Obie drużyny grały punkt za punkt – starały się zarówno Biało-czerwone, jak i zawodniczki z Italii. Był moment, że polska drużyna przejęła prowadzenie 6:4 i utrzymywały przewagę (12:10).

Jednak w połowie tej części meczu doszło do wyrównania. Do końca meczu trwała zacięta walka o każdy punkt. Włoszki wygrały tego seta 25:23. Ostatni punkt zdobyła dla swojej drużyny świetna atakująca, Julia Ituma. Włoszki poczuły się pewnie i całkiem szybko wyszły na prowadzenie. Polskiej drużynie udało się jeszcze doprowadzić do remisu. Gra była dość równa – żadna z drużyn nie poddawała się, ale też żadna nie wypracowała bezpiecznej przewagi. Polki walczyły do końca i w finale prowadziły 22:21. Mimo to Włoszki wygrały w tym meczu 23:25.

fot. TaniaVdB / Pixabay