Najbardziej znane polskie kluby siatkarskie

Poniżej prezentujemy listę polskich klubów siatkarskich żeńskich w rozgrywkach centralnych (Plusliga, Tauron Liga, I i II liga) i w rozgrywkach wojewódzkich (III, IV liga i V liga) w sezonie ligowym 2020/2021.

Lista polskich klubów siatkarskich 

(źródło: pzps.pl, siatka.org, wikipedia.pl)

Tauron Liga

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

BKS STAL Bielsko-Biała

Developres SkyRes Rzeszów

DPD Legionovia Legionowo

E.LECLERC Radomka Radom

Enea PTPS Piła

Energa MKS Kalisz

Grot Budowlani Łódź

Grupa Azoty Chemik Police

Joker Świecie

ŁKS Commercecon Łódź

#VolleyWrocław

1 liga

UNI Opole

Olimpia Jawor

Energetyk Poznań

Płomień Sosnowiec

SAN-Pajda Jarosław

NOSIR Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Solna Wieliczka 

Częstochowianka Częstochowa

KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

Karpaty Krosno 

Stal Mielec

PWZS Tarnów

SMS PZPS Szczyrk

2 liga

APS Rumia

AZS UMK Toruń

Pałac Bydgoszcz II

Enea Poznan II 

Gedania Gdańsk

MKS Truso Elbląg

SMS Police

MKS Sokół Mogilno

UKS Szamotulanin

UKS ZSMS Poznań

UKŻPS Kościan

Wieżyca Stężyca 

AZS AWF Warszawa

AZS LSW Warszawa

BAS Białystok

AZS AWF Biała Podlaska

UKS Chemik Olsztyn

Krótka Mysiadło

LTS Legionovia

MUKS Wojskowe

PMKS Nike Węgrów

Ósemka Siedlce

ESPES Sparta Warszawa

Libero Aleksandrów Łódzki

MKS Dąbrowa Górnicza

UKS Jedynka Siewierz

Łaskovia Łask

MGLKS Sobieski Oława 

Energa MKS Kalisz II

Chełmiec Wałbrzych

NTSK Nysa

MKS Polonia Świdnica

Sokół Katowice

#VolleyWrocław II

UKS Jedynka Tarnów

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 

Maraton Krzeszowice

AZS UMCS Lublin

SAN-Pajda Jarosław

Pogoń Proszowice

SMS PZPS Szczyrk II

Silesia Volley

Poprad Stary Sącz

TKS Tomasovia

TS Wisła Kraków

Podział wojewódzki – 3. liga 

(źródło: oficjalne strony Okręgowych Związków Piłki Siatkowej)

AZS AWF Wrocław 3. liga dolnośląskie

UKS LO VII Trzynastka Zielona Góra 3. liga lubuskie

Tygrysy Strzelin 3. liga dolnośląskie

UKS Ares LO Nowa Sól 3. liga lubuskie

KKS Ren But Złotoryja 3. liga dolnośląskie

MKS Rokita Brzeg Dolny 3. liga dolnośląskie

SPS Zbąszynek 3. liga lubuskie

GKS Volley Gromadka 3. liga dolnośląskie

UKS SP 13-tka 3. liga dolnośląskie

MUKS Tie Break Solec Kujawski 3. liga kujawsko-pomorskie

UKS Culmen Chełmno 3. liga kujawsko-pomorskie

UKS „Czwórka” Włocławek 3. liga żeński kujawsko-pomorskie

SKS Szóstka TPS Biała Podlaska 3. liga lubelskie

ABIS SP 64 BUDOWLANI Łódź 3. liga łódzkie

ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź 3. liga łódzkie

UKS Ozorków 3. liga łódzkie

MKS SKIER – VIS Skierniewice 3. liga łódzkie

UKS LIDER Konstantynów Łódzki 3. liga łódzkie

UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola 3. liga łódzkie

AS ACTIVE Opoczno 3. liga łódzkie

VOLLEY TEAM Żychlin 3. liga łódzkie

MKS Andrychów 3. liga żeński małopolskie

BRONOWIANKA Kraków 3. liga małopolskie

UMKS KĘCZANIN Kęty 3. liga małopolskie

MKS MOS Wieliczka 3. liga małopolskie

STS Sandecja Nowy Sącz 3. liga małopolskie

UKS VICTORIA Witkowice 3. liga małopolskie

EASY WRAP Trójka Kobyłka 3. liga mazowieckie

GLKS Nadarzyn 3. liga mazowieckie

KS Halinów 3. liga mazowieckie

MKS „Olimp” Mińsk Mazowiecki 3. liga mazowieckie

SPS Konstancin Jeziorna 3. liga mazowieckie

UKS Esperanto 3. liga mazowieckie

UKS Lesznowola 3. liga mazowieckie

UKS Orlęta Raszyn 3. liga mazowieckie

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 3. liga mazowieckie

WTS INOVATIV Warka 3. liga mazowieckie

AMS Opole 3. liga opolskie

KONICZYNKA Opole 3. liga opolskie

KS Miraż Głubczyce 3. liga opolskie

LUKS SUKCES Komprachcice 3. liga opolskie

ECO AZS UNI Opole 3. liga opolskie

DBT Opole 3. liga opolskie

PV Volley Krapkowice 3. liga opolskie

UKS SPRINT Płociczno – Tartak 3. liga podlaskie

UKS DANEX Siemiatycze 3. liga podlaskie

UKS Łomża 3. liga podlaskie

Energa Czarni Słupsk 3. liga pomorskie

APS Rumia II 3. liga pomorskie

UKS Akademia Siatkówki Trefl Gdańsk 3. liga pomorskie

MKS Olimpijczyk Gdańsk 3. liga pomorskie

Akademia Siatkówki SPS Panki 3. liga śląskie

KS „Polonia” Łaziska Górne 3. liga śląskie

MKS Dwójka Zawiercie 3. liga śląskie

MKS Imielin 3. liga śląskie

MUKS Michałkowice 3. liga śląskie

TKS Tychy 3. liga śląskie

UKS Jedynka Rybnik 3. liga śląskie

BKS STAL Bielsko-Biała 3. liga śląskie

GS UKS Krzanowice 3. liga śląskie

JKS SMS Jastrzębie 3. liga śląskie

MKS ZORZA Wodzisław Śląski 3. liga śląskie

MUKS Sari Żory 3. liga śląskie

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3. liga śląskie

VC Victoria MOSiR Cieszyn 3. liga śląskie

Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko 3. liga świętokrzyskie

GKS Ekom Invex Remedies Nowiny 3. liga świętokrzyskie

Hetman Włoszczowa 3. liga świętokrzyskie

KU AZS UJK Kielce 3. liga świętokrzyskie

MKS Gala Skarżysko 3. liga świętokrzyskie

SPS Construction Kielce 3. liga świętokrzyskie

UKS Victoria Włoszczowa 3. liga świętokrzyskie

KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski II 3. liga świętokrzyskie

KU AZS Politechniki Świętokrzyskiej Kielce 3. liga świętokrzyskie

LKS Sparta Zagnańsk 3. liga świętokrzyskie

MUKS Piątka Sandomierz 3. liga świętokrzyskie

RAS6 Szydłowiec 3. liga świętokrzyskie

SMS Wybicki Kielce 3. liga świętokrzyskie

ŁKS Łagów 3. liga świętokrzyskie

KTPS Konin 3. liga wielkopolskie

MKS Trzcianka 3. liga wielkopolskie

PSPS LIBERO Pleszew 3. liga wielkopolskie

SKF PBS PP Poznań 3. liga wielkopolskie

SPS Volley Piła 3. liga wielkopolskie

UKS KANIASIATKA Gostyń 3. liga wielkopolskie

UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 3. liga wielkopolskie

Energa MKS SMS Kalisz 3. liga wielkopolskie

Energa MKS SMS Kalisz II 3. liga wielkopolskie

GLKS BARYCZ Janków Przygodzki 3. liga wielkopolskie

KS Volley Turek 3. liga wielkopolskie

MLKS ORLIK MIŁOSŁAW 3. liga wielkopolskie

UKS KOLIBER Ostrzeszów 3. liga wielkopolskie

UKS PIĄTKA Turek 3. liga wielkopolskie

UKS OPP Powiat Kołobrzeski 3. liga zachodniopomorskie

KPS Czaplinek 3. liga zachodniopomorskie

MKS Koszalin 3. liga zachodniopomorskie

SMS Police 3. liga zachodniopomorskie

UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin 3. liga żeński zachodniopomorskie

Podział wojewódzki – 4. liga 

(źródło: oficjalne strony Okręgowych Związków Piłki Siatkowej)

AZS Częstochowa 4. liga śląskie

KPKS Halemba 4. liga śląskie

KS Częstochowianka II 4. liga śląskie

MCKiS Jaworzno 4. liga śląskie

MKS Czechowice-Dziedzice 4. liga śląskie

SV MOSiR Zabrze 4. liga śląskie

UKS Gwiazda Tarnowskie Góry 4. liga śląskie

UKS Sokół ’43 Katowice 4. liga śląskie

UKS Spartakus Zabrze 4. liga śląskie

UKSG Blachownia 4. liga śląskie

Podział wojewódzki – 5. liga 

(źródło: oficjalne strony Okręgowych Związków Piłki Siatkowej)

GLKS Wilkowice 5. liga śląskie

KS Częstochowianka III 5. liga śląskie

MTS As Myszków 5. liga śląskie

UKS Dąbrowiak 5. liga śląskie

źródło: KWW/PIXABAY.COM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.