Zawodnicy

Natalia Mędrzyk zawiesza karierę!

Natalia Mędrzyk była czołową zawodniczką zespołu Grupa Azoty Chemik Police oraz reprezentacji Polski pod okiem trenera Jacka Nawrockiego. Cieszyła się świetną renomą i miała bardzo dobrą passę i pozycję w kadrze do czasu, gdy na początku roku okazało się, że nie będzie jej w szerokim składzie reprezentacji. Siatkarka podjęła decyzję o przerwie i nie zamierza w tym momencie kontynuować profesjonalnej kariery. Powodem miały być sprawy osobiste. Tym samym siatkarka straciła szansę wystąpienia na tegorocznych mistrzostwach Europy. 

Reprezentacja Polski straciła niespodziewanie jedną ze swoich zawodniczek. Chemik Police wydał komunikat o wygaśnięciu kontraktu Natalii Mędrzyk. 29-letnia siatkarka zawiesza karierę i nie planuje podpisywać umowy ze swoim klubem ani z żadnym innym zespołem. 

„Dziękujemy Natalii Mędrzyk za grę w Grupa Azoty Chemiku Police. Natalia zdecydowała się na przerwę od siatkówki, na tę chwilę nie zamierza podpisywać kontraktu z żadnym klubem. Natka, będzie nam ciebie brakować.” – były klub zawodniczki, Grupa Azoty Chemik Police, zamieściły pożegnalny wpis na Twitterze.

Problemy zdrowotne i kontuzje 

Natalia Mędrzyk nie była w ostatnim sezonie gwiazdą i najważniejszą zawodniczką w drużynie Chemika Police. Siatkarka miała problemy zdrowotne i poważne kontuzje, przez które nie mogła występować w pełnym wymiarze czasowym, ale dobrze spisywała się jako zawodniczka rezerwowa. 

Natalia Mędrzyk – sylwetka zawodniczki 

Natalia Mędrzyk urodziła się 13 stycznia 1992 roku w Lęborku. Karierę sportową rozpoczęła w 2006 roku. 3 czerwca 2014 roku zadebiutowała w kadrze Polski seniorek w spotkaniu przeciwko Hiszpanii podczas meczu Ligi Europejskiej.

Polska występowała w wielu klubach Tauron Ligi, ale życiowe sukcesy odnosiła jako zawodniczka Chemika Police. Siatkarka zdobyła z klubem Grupa Azoty Chemik Police trzy mistrzostwa Polski, trzy Puchary Polski i jeden Superpuchar Polski. Na ten moment kariera siatkarki została oficjalnie zawieszona, lecz nie zakończona.

Sukcesy klubowe

2007 rok – Mistrzostwa Polski Młodziczek – złoty medal

2007 rok – Mistrzostwa Polski Kadetek – złoty medal

2008 rok – Mistrzostwa Polski Kadetek – srebrny medal

2009 rok – Mistrzostwa Polski Kadetek – srebrny medal

Mistrzostwa Polski Juniorek

2008, 2009 – złoty medal 

2010 – srebrny medal 

Mistrzostwo Polski

2018, 2020, 2021 – złoty medal

2015 – brązowy medal 

Puchar Polski:

2019, 2020, 2021 – złoty medal 

Superpuchar Polski:

2019 – złoty medal 

Indywidualne nagrody:

2010 rok – Najlepsza atakująca Mistrzostw Polski Juniorek

 2021 rok – MVP turnieju finałowego Pucharu Polski

źródło: Autorstwa Zorro2212 – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68386296, KKW