Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Młode Impelki powalczą o utrzymanie pozycji lidera

17.02.2017

Impel Wrocław dobrze radzi sobie w Młodej Lidze Kobiet. Na ten moment siatkarki z Dolnego Śląska są liderkami swojej grupy. Jednak, by utrzymać tę korzystną sytuację - w najbliższą sobotę muszą pokonać swojego ostatniego przeciwnika w fazie grupowej.

Impelki pierwsze miejsce w tabeli utrzymują od początku rozgrywek. W ostatniej serii zmagań uległy jednak drużynie MKS Dąbrowa Górnicza. Dzięki takiemu obrotowi sytuacji – rywalki zrównały się ilością punktów meczowych z wrocławiankami. Młode Impelki są jednak pozycję wyżej dzięki lepszemu bilansowi setów.

 

W ostatniej kolejce fazy grupowej podopieczne Rafała Błaszczyka zmierzą się z drużyną BKS Profi Credit Bielsko – Biała. Również i ten zespół ma szansę na pierwsze miejsce. Przy korzystnym wyniku meczu drużyn z Dąbrowy i Krakowa, a także pod warunkiem wygranej nad Impelem – to siatkarki z Bielska – Białej mogłyby awansować na pozycję lidera.

 

Najważniejsze jest jednak to, że wszystko pozostaje w rękach wrocławianek. - Mecz z Bielskiem będzie bardzo wymagający. Nie nakładamy na siebie dodatkowej presji, jednak chcielibyśmy wykorzystać atut własnego boiska – mówi Sonia Flendrich, przyjmująca Impela.

 

Przygotowania do sobotniego meczu wrocławianki przeplatają grą w rozgrywkach juniorskich, jednak znalazł się także czas na wzmożony trening.

 

Przygotowania przed tym spotkaniem były nieco inne, gdyż więcej czasu spędziliśmy w siłowni. Z okazji ferii dostałyśmy 3 dni wolnego, aby odpocząć po intensywnych ćwiczeniach. Od środy zaczynamy najważniejsze treningi przed meczem, w tym mecz kontrolny z zespołem z Jawora. Przygotowujemy się także mentalnie do tego spotkania – chcemy na boisko wyjść w pełni skupione i pewne swego – dodaje młoda Impelka.

 

Mecz 10. kolejki Młodej Ligi Kobiet odbędzie się w sobotę, 18 lutego 2017 o godzinie 14:00 w Hali Gwardii, przy ul. Krupniczej 15. Wstęp jest bezpłatny.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in