Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Młode Impelki poznały swoich rywali

09.03.2017

Młodzieżowe drużyny Impel Wrocław rozpoczęły walkę na szczeblu centralnym o Mistrzostwo Polski w swoich kategoriach wiekowych. Juniorki zakwalifikowały się do półfinału, kadetki właśnie rozpoczynają bój o ten etap rywalizacji.

Juniorki Impel Wrocław zajęły pierwsze miejsce w swoim turnieju ćwierćfinałowym i z pierwszego miejsca awansowały do półfinału. Niedawno poznano rywali, a także miejsce rozegrania turnieju półfinałowego.

 

Wrocławianki zagrają w Bydgoszczy. Pierwszego dnia zmierzą się z drużyną Truso Elbląg, kolejnego dnia z SAPS Rumia, a na niedzielę – ostatni dzień zmagań – zaplanowano pojedynek z gospodarzem turnieju – drużyną Pałacu Bydgoszcz, która wydaje się być faworytem całego turnieju. Rywalizacja odbędzie się w dniach 17-19 marca 2017 r.

 

Kadetki natomiast – po zdobyciu Mistrzostwa Dolnego Śląska – przygotowywały się do turnieju ćwierćfinałowego. Ten etap – podobnie jak u juniorek – odbywa się w ośmiu miastach Polski, w których rywalizuje po 6 drużyn. Do dalszej rywalizacji przejdą po dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju.

 

W tum roku jednym z miast gospodarzy turniejów ćwierćfinałowych jest Wrocław. Mecze odbędą się w dniach 9-12 marca w Hali Gwardii, przy ul. Krupniczej 15. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny, zachęcamy zatem do licznego przybycia i dopingowania młodych siatkarek.

 

Sześć drużyny biorących udział w turnieju we Wrocławiu zostało podzielonych na dwie podgrupy – A: Impel Wrocław, MUKS Poprad Stary Sącz oraz ECO AZS UNI Opole, natomiast w podgrupie B rywalizować będą zespoły: MKS Polonia Świdnica, Muszyna Proxima Kraków oraz BKS Aluprof Bielsko – Biała.

 

W pierwszym dniu zmagań (czwartek) – o 13:00 – Impel Wrocław podejmie zespół z Opola, następnie w piątek zmierzy się z drużyną ze Starego Sącza (15:00). Na sobotę i niedzielę zaplanowano zmagania grupy finałowej, do której trafią po dwie najlepsze drużyny z dwóch podgrup.

 

W grupie finałowej drużyny z podgrup będą rywalizować ze sobą metodą „na krzyż”. Do ogólnej klasyfikacji zaliczony zostanie także wynik rywalizacji w podgrupie pomiędzy dwoma zespołami, które awansowały do grupy finałowej. Zwycięzca oraz wicelider tabeli po zakończeniu wszystkich turniejowych zmagań wywalczą bezpośredni awans do turnieju półfinałowego.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in