Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij

Aktualności

Impel Wrocław ponownie zwycięski

13.03.2017

W ramach 24. kolejki Orlen Ligi Impelki podejmowały drużynę Pałacu Bydgoszcz. Do wyłonienia zwycięzcy niedzielnej potyczki potrzeba było rozgrać pięć setów. Wygraną na swoje konto zapisał Impel Wrocław.

Bydgoszczanki do spotkania przystąpiły mocno zdeterminowane. Mecz z Impelkami miał dwa wymiary – pokonanie wicelidera tabeli, na jego terenie – to zawsze dodatkowa radość, ale przede wszystkim chodziło tu o przerwanie niechlubnej passy przegranych w ostatnich meczach Orlen Ligi. Tę determinację było widać już w pierwszym secie i nie zabrakło jej do czwartej odsłony spotkania. Potem niepodzielnie dominowały już wrocławianki, dzięki czemu mogły zapisać kolejne punkty do ligowej tabeli.

Po stronie Impela Wrocław można było zobaczyć sporą ilość zmian. Sztab szkoleniowy – wykorzystując potencjał zespołu, korygował ustawienia na pozycji przyjmującej i atakującej – co w ogólnym rozrachunku okazało się dobrym posunięciem. Na uwagę zasługuje także postawa Impelek w bloku – wrocławianki zdobyły 14 punktowych bloków, w tym 6 autorstwa Agnieszki Kąkolewskiej – najlepiej punktującej zawodniczki całego meczu.

Komisarz zawodów postanowił docenić Marię Stenzel, wręczając jej statuetkę MVP spotkania. Młoda libero, dla której było to dopiero drugie starcie w Olren Lidzie – po raz kolejny spisała się nadzwyczaj dobrze. Stenzel przyjmowała zagrywki notując 60% przyjęcia pozytywnego i 38 % przyjęcia perfekcyjnego. To rewelacyjny wynik biorąc pod uwagę, że przyjęła 47 piłek – ponad połowę z wszystkich serwisów kierowanych na stronę Impelek.

Impel zdobywając dwa punkty w starciu z Pałacem – nadal utrzymuje pozycję wicelidera tabeli Orlen Ligi. Jednakże dystans między drugim, a trzecim miejscem zmniejszył się – siatkarki Budowlanych Łódź, dzięki zwycięstwu nad Chemikiem Police – zminimalizowały swoją stratę do dwóch punktów. Korespondencyjna walka o wyższe miejsce po fazie zasadniczej nabrała więc jeszcze większych rumieńców.

Najbliższe spotkanie wrocławianki rozegrają w Legionowie. Odbędzie się ono w czwartek, 16 marca o 19:00. Następnie Impelki czeka hitowe stracie z Chemikiem Police. Ten mecz rozegrany zostanie 21 marca o 18:00 w Hali Orbita. Bilety na to spotkanie zakupić można na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych EMPiK i STS.