Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Młode Impelki z wygraną na zakończenie MLK

29.03.2017

Młodzieżowa drużyna Impela Wrocław zakończyła swój udział w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet. Pomimo zwycięstwa w meczu w Hali Gwardii - do kolejnej rundy awansowała drużyna lepsza w dwumeczu, czyli Pałac Bydgoszcz.

Spotkanie od początku ułożyło się po myśli bydgoszczanek. Te były pewne swego. Do awansu wystarczyło im wygranie dwóch setów (pierwszy mecz, rozegrany w Bydgoszczy, zakończył się wynikiem 3:0). Cel ten zrealizowany został bardzo szybko. Pewna postawa w polu serwisowym oraz skuteczne ataki – to dzięki tym elementom przyjezdne wypracowywały sobie znaczące przewagi w pierwszych dwóch partiach meczu.

 

Trener Rafał Gąsior pewny zwycięstwa w dwumeczu – od trzeciego seta do gry desygnował zmieniony skład. Na boisku pojawiły się Świder, Świderska, czy Chmarzyńska. W szeregach Impelek natomiast pojawiła się kolejna mobilizacja i chęć wygrania spotkania.

 

Na boisku pojawiła się Łucja Kuriata, która zdobyła trzy punktowe bloki i pomogła zespołowi wrócić na właściwe tory. Do swojej normalnej dyspozycji w ataku powróciła liderka Impelek – Sandra Mielczarek. W efekcie tego wrocławiankom udało się doprowadzić do piątej partii.

 

W tej rozpędzone gospodynie przypieczętowały zwycięstwo w swoim ostatnim meczu w tegorocznych rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet. Przed wrocławiankami kolejny cel – większość z młodych zawodniczek to juniorki, które już w kwietniu powalczą o mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej.

 

 

Impel Wrocław : Pałac Bydgoszcz 3:2 (17:25, 14:25, 25:22, 25:23, 15:9)

 

Impel Wrocław: Flendrich (7), Cembrzyńska (8), Mielczarek (15), Ociepa (16), Jezierska, Śmidowicz (2), Pancewicz (L), Stasiak (L) oraz Maziakowska (2), Wysocka, Świętoń, Antoniak, Kuriata (7)

Pałac Bydgoszcz: Ziółkowska (17), Sidor (11), Śmieszek (3), Bałdyga (3), Fojucik (13), Jagła (6), Portalska (L) oraz Świder (5), Chmarzyńska (8), Andersohn (1), Świderska (5), Reszelewska (L)

 

MVP spotkania: Sandra Świętoń

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in