Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Wszystkie mgnienia sezonu zasadniczego Orlen Ligi 2016/2017

02.04.2017 Autor: Jakub Guder, Gazeta Wrocławska

Redakcyjny przegląd subiektywnie NAJważniejszych faktów sezonu zasadniczego Orlen Ligi 2017/2018.

Najlepszy trener 
Marek Solarewicz. Facet bez zawodniczego doświadczenia, często młodszy od swoich zawodniczek, który nigdy wcześniej nie był pierwszym trenerem na szczeblu centralnym, stworzył drużynę niepokonaną przez 16 meczów w lidze. Ani Nicola Negro, ani Jacek Grabowski, ani nawet Tore Aleksandersen nie był w stanie zbudować zespołu, który grałby tak równo i regularnie jak Impel Solarewicza. Ma wiedzę, zaufanie wśród siatkarek i taki błysk w oku, gdy uda się wygrać z trudnym rywalem. To chyba pasja. Kto wie, czy postawienie na niego to nie najlepsza decyzja kadrowa w tej drużynie, od kiedy zainwestowała w nią firma Impel. 

 

 

Najlepsza mama 
Katarzyna Konieczna. Wróciła do Wrocławia (wcześniej grała tu w latach 2012-2014) po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Wydawało się, że będzie przede wszystkim zmienniczką dla Joanny Kaczor, a tymczasem wywalczyła sobie pewne miejsce w pierwszej szóstce i imponuje formą. W niedawnym meczu z Chemikiem była nie do zatrzymania - zdobyła 27 punktów i słusznie wybrano ją MVP spotkania. Zatem drogie panie - jeśli forma spada, może czas pomyśleć o urodzeniu dziecka? Jak widać - to pomaga. 

 

Najlepsza środkowa 
Agnieszką Kąkolewska. Ma znakomite warunki fizyczne, żeby zostać nieprzeciętną siatkarką, ale jej forma do tej pory często falowała. W tym sezonie jest jednak pod tym względem dużo lepiej. Zresztą potwierdzają to oficjalne statystyki Orlen Ligi, wedle których Kąkolewska po fazie zasadniczej jest najlepszą środkową w lidze. No i jeszcze jedno - w Impelu gra już czwarty sezon. Do tej pory kończyła ligę na drugim, czwartym i trzecim miejscu. Teraz zatem czas na... pierwsze? Oby. 

 

Całość podsumowania znajdziecie na http://www.gazetawroclawska.pl/sport/siatkowka/orlen-liga-kobiet/a/wszystkie-mgnienia-sezonu-zasadniczego-orlen-ligi-20162017,11940429/ Zapraszamy Was serdecznie!

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in