Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij

Aktualności

Budowlane górą także w drugim półfinale

10.04.2017

Impel Wrocław nie zagra w finale Orlen Ligi. Budowlane dopięły swego i wygrały także drugie spotkanie półfinałowe.

Mecz rozpoczął się po myśli przyjezdnych, które zdominowały początek pierwszej partii. Impelki jednak szybko opanowały pierwsze emocje i rozpoczęła się wyrównana walka. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak Budowlane i były już o krok od awansu.

Drugi set to popis gry Impelek. Szczególnie w polu serwisowym. Nie do zatrzymania była serwująca Micha Hancock, a swoje trzy grosze dodały także Agnieszka Kąkolewska i Natalia Mędrzyk. Impel mógł wygrać seta do 6, ale chwila rozluźnienia spowodowała, że partia zakończyła się trzy piłki później.

Dużo emocji przyniósł trzeci set. Był pod kontrolą Impelek, jednak było w nim zdecydowanie więcej walki niż w poprzedniej partii. Do gry powróciła Natalia Mędrzyk – w bardzo dobrym stylu uprzykrzała grę swoim rywalkom. Impelki skutecznie blokowały, co przełożyło się na końcowy wynik.

Czwarta partia była kontynuacją dobrej gry wrocławianek z dwóch poprzednich. Impelki prowadziły 10:7, czy 16:13. Kiedy wszystko zmierzało już w stronę „złotego seta” – gospodyniom przydarzyła się seria niewymuszonych błędów, która zadecydowała ostatecznie o przegraniu seta. Wiadomo było już, że w finale zagrają Budowlane.

Mimo tego – trzeba było rozegrać tie-breaka, by zakończyć spotkania. Oba zespoły zdecydowały się na zmiany i na parkiecie pojawiły się zawodniczki rzadziej występujące w tym sezonie. Mecz wygrały ostatecznie Budowlane.

Impel Wrocław : Grot Budowlani Łódź 2:3 (22:25, 25:9, 25:18, 22:25, 10:15)

Impel Wrocław: Ptak (9), Konieczna (21), Kąkolewska (12), Hancock (14), Mędrzyk (14), Courtney (9), Stenzel (L) oraz Kossanyiova (1), Cembrzyńska (1), Kaczor, Bałucka, Wysocka, Stasiak (L)

Grot Budowlani Łódź: Polańska (12), Pycia (7), Beier (9), Grobelna (19), Vincourova, Grajber (6), Maj-Erwardt (L) oraz Pelc (1), Dreczka, Tobiasz, Twardowska (2), Strózik (7)

MVP spotkania: Kaja Grobelna