Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Developres minimalnie lepszy w pierwszym starciu o brąz

14.04.2017

Impel Wrocław przegrał pierwszy mecz o brązowy medal mistrzostw Polski. W czwartkowy wieczór, po emocjonującym tie-breaku - lepsze okazały się gospodynie spotkania - zespół Developresu SkyRes Rzeszów.

Rzeszowianki rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia. W pierwszej partii niepodzielnie dyktowały warunki, dzięki czemu wygrały ją do 15. Dwa następne sety były znacznie bardziej emocjonujące, a o końcowym sukcesie decydowała postawa w końcówkach. Czwarta partia złudnie przypominała to, co zdarzyło się w pierwszej – z różnicą taką, że to Impel nadawał ton całej rywalizacji. Ostatecznie o zwycięstwie Developresu zadecydował tie-break – wygrany na przewagi do 14.

 

Najlepiej punktującą zawodniczką spotkania była Adela Helić – w ręce, której trafiła także nagroda MVP. Niewiele mniej oczek zdobyła jej vis-a-vis – Katarzyna Konieczna, której ataki były ozdobą całego spotkania.

 

Dobra postawa Impelek w polu serwisowym oraz w bloku nastraja optymizmem przed rewanżowym spotkaniem. Wrocławianki jednak wciąż musza pracować nad wyeliminowaniem błędów własnych, bo te przekreśliły szanse na wygraną już w pierwszym meczu.

 

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 19 kwietnia o 18:00 w Hali Orbita. Impelki, by myśleć o medalu, musza wygrać spotkanie za trzy punkty. Jeśli tak się nie stanie, a wrocławianki wygrają dopiero po tie-breaku – o tym, która drużyna przywdzieje wtedy medal – zadecyduje złoty set. W przypadku jakiejkolwiek wygranej Developresu – medal pojedzie na Podkarpacie.

 

Bilety na ostatni mecz sezonu są do kupienia za pomocą kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in