Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij

Aktualności

Juniorki Impel Wrocław piątą siłą w Polsce

23.04.2017

Zakończyły się mistrzostwa Polski w siatkówce juniorek. Jako jedna z ośmiu ekip - w finałowym turnieju zagrała drużyna Impel Wrocław.

Impelki rywalizowały w ramach grupy A. Pierwszego dnia bez straty seta pokonały BKS Stal Bielsko-Biała. Dzień później przyszła pora na pierwsza przegraną, tym bardziej bolesną, że po zaciętym pięciosetowym meczu. Porażka z UKS SMS Szóstką Mielec zamknęła wrocławiankom drogę do półfinału, choć o tym zadecydować miało piątkowe starcie. Tutaj jednak niespodzianki nie było – faworyt grupy – Atom Trefl Malbork pokonał 3:0 siatkarki z Dolnego Śląska. Podopiecznym Rafała Błaszczyka nie można jednak odmówić woli walki – pierwszy set zakończył się wynikiem 36:38 (!), dwa kolejne do 21 i 23.

Trzecie miejsce w grupie A skojarzyło wrocławianki z tą samą pozycją w grupie B. Stawką meczu z MKS Dąbrowa Górnicza było zajęcie piątego miejsca. Impelki nie miały żadnych problemów i bez straty seta pokonały dąbrowianki.

Tym samym Impel Wrocław zajął ostatecznie 5. miejsce w Polsce, spośród 46 ekip, które rywalizowały na szczeblu centralnym. Wcześniej odbyły się eliminacje w ramach każdego województwa – przypominamy – Impelki są aktualnymi mistrzyniami Dolnego Śląska.

Gratulacje należą się całej drużynie i sztabowi szkoleniowemu. Najlepiej punktującą Impelką była Julka Szczurowska, której kariera z roku na rok nabiera tempa. Młoda zawodniczka zdobyła 71 punktów w czterech meczach - 7 blokiem, 5 zagrywką, a pozostałe atakiem (przy 40% skuteczności). Osiem punktów blokiem zdobyła Magdalena Ociepa – najlepiej blokująca Impelką.

Wrocławianki dwukrotnie zostały nagrodzone statuetkami MVP spotkania – w pierwszym meczu nagroda trafiła w ręce Julii Szczurowskiej, w ostatnim meczu turnieju nagrodzona została Justyna Łysiak.

Choć sezon zakończył się bez medalu – trzeba przyznać, że można zaliczyć go o udanych. Już sam awans do najlepszej ósemki sezonu był wielkim zaszczytem. Do strefy medalowej zabrakło niewiele, a piąte miejsce w całej Polsce to bardzo dobry wynik młodego zespołu.