Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Młodziczki Impel Wrocław w finale mistrzostw Polski

14.05.2017 Autor: fot. fanpage młodziczek na Facebooku

Kolejny młodzieżowy zespół Impela Wrocław zameldował się w finale mistrzostw Polski. Po juniorkach - przyszła kolej na młodziczki.

Turniej półfinałowy odbywał się we Wrocławiu, wyjątkowo w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 16, przy ulicy Wietrznej 50. Tutaj na co dzień trenuje seniorski zespół Impela Wrocław. Mimo sporej odległości od centrum miasta na brak kibiców narzekać nie można.

 

W pierwszym meczu młode wrocławianki bez straty seta pokonały zespół Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Tego samego dnia rozegrano także drugi mecz – tym razem po tie-breaku lepsze były rywalki – MKS Dwójka Zawiercie.

 

Odpowiedź na to, kto awansuje do finału miały dać niedzielne mecze. W pierwszym – awans zapewniła sobie drużyna z Zawiercia. W drugi o ten sam cel powalczyły Impelki. I z sukcesem, choć po pierwszym secie mało który kibic, zgromadzony w hali, nie miał podwyższonego ciśnienia.

 

Ostatecznie Impelki zapewniły sobie miejsce w najlepszej ósemce w kraju. O konkretne miejsce powalczą podczas turnieju finałowego. Ten rozpoczyna się już w najbliższy czwartek – podobnie jak w przypadku młodzików – zostanie rozegrany w Dębicy.

 

Szczególne podziękowania – oprócz gratulacji dla młodzieży – należą się rodzicom i rodzinom zawodniczek. Świetny doping, a także niesamowita organizacja całych zawodów to w głównej mierze właśnie ich zasługa!

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in