Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Juniorska reprezentacja Polski powalczy o awans na MŚ

17.05.2017 Autor: pzps.pl

Juniorska reprezentacja Polski, w składzie której są dwie Impelki - Maria Stenzel i Justyna Łysiak, powalczy w najbliższy weekend o prawo gry w lipcowych Mistrzostwach Świata.

Z Belgią, Bułgarią i Niemcami zagrają od 19 do 21 maja w Wieliczce polskie siatkarki w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata juniorek U20. Ostatni etap przygotowań rozpoczął się 27 kwietnia. Podopieczne trenera Wiesława Popika spotkały się na zgrupowaniu w Zakopanem i 11 maja przejechały do Wieliczki i tutaj dalej szlifują formę na eliminacje.

 

Mamy tutaj bardzo dobre warunki do pracy. Mieszkamy w wysokiej klasy hotelu, trenujemy w nowej hali. Zagraliśmy dwa sparingi z pierwszoligową WTS Solna Wieliczka i mogłem sprawdzić dyspozycję wszystkich czternastu zawodniczek, które tutaj przygotowują się do turnieju - powiedział trener Wiesław Popik.

 

W turnieju kwalifikacyjnym do MŚ U20 zagrają juniorki, ale niektóre zawodniczki z kadry Polski jak Alicja Grabka, Martyna Łukasik czy Monika Fedusio grały w ostatnim sezonie w ORLEN Lidze. Zdobyte doświadczenie w naszej ekstraklasie powinno procentować w walce o awans do czempionatu globu.

 

W styczniu w Portugalii Polki wywalczyły awans do majowej, drugiej rundy eliminacji do MŚ U20, które odbędą się w lipcu w Meksyku.

 

W Portugalii zagrały z gospodyniami i reprezentacją Belgii, z którą zmierzą się również w turnieju w Wieliczce. - Jest to rywal nam znany. Grę pozostałych przeciwników analizujemy podczas zajęć na obecnym zgrupowaniu - powiedział trener Popik.

 

W Wieliczce zagrają zespoły grupy E. W grupie F w Turcji, poza gospodyniami, rywalizować będą Chorwacja, Holandia i Rosja. Awans wywalczą tylko pierwsze drużyny z każdej grupy.

 

Kadra juniorek na zgrupowaniu w Wieliczce przed turniejem kwalifikacyjnym do 2017 FIVB U20 Women Volleyball World Championship:

rozgrywające: Julia Nowicka, Alicja Grabka;

atakujące: Martyna Łukasik;

środkowe: Kinga Różyńska, Martyna Świrad, Aleksandra Gryka, Katarzyna Niderla;

przyjmujące: Natalia Murek, Monika Fedusio, Barbara Zakościelna, Aleksandra Lipska, Zuzanna Górecka;

libero: Maria Stenzel, Justyna Łysiak.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in