Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Natalia Murek nową przyjmującą Impela

09.06.2017 Autor: fot. A. Sobolewski

Wrocławski klub zakontraktował kolejną zawodniczkę. Do zespołu dołączyła Natalia Murek - przyjmująca reprezentacji Polski juniorek i kolejna przedstawiciela utalentowanego, młodego pokolenia.

Natalia Murek urodziła się 8 września 1999 r. w Częstochowie. Jest córką znanego siatkarza – Dawida Murka – wieloletniego reprezentanta Polski. Nie ukrywa, że miłością i pasją do siatkówki zaraził ją właśnie ojciec, któremu także wiele zawdzięcza. W swojej kolekcji posiada m.in. srebrny medal Mistrzostw Polski juniorek oraz złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najbliższy sezon będzie jej pierwszym w Orlen Lidze.

 

Swoją orlenligową przygodę rozpocznę we Wrocławiu. Cieszę się, z tego powodu podwójnie – po pierwsze to bardzo dobry klub, po drugie – zawsze byłam zauroczona drużynami Impela i marzyłam o debiucie właśnie w barwach zespołu z Wrocławia. Mam nadzieję, że najbliższy sezon będzie dla mnie sezonem nauki i zbierania kolejnego doświadczenia, które na pewno zaprocentuje w przyszłości – mówi Natalia Murek, nowa przyjmująca Impela Wrocław.

 

Natalia Murek, podobnie jak ogłoszona dzisiaj Maria Stenzel, obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry Polski juniorek i przygotowuje się do Mistrzostw Świata, które w lipcu rozegrane zostaną w Meksyku. W kwalifikacjach była jedną z podstawowych zawodniczek w talii Wiesława Popika, a w wielu meczach także liderką reprezentacji.

 

Cieszę się, że Natalia wybrała nasz klub i tu planuje rozpocząć swoją seniorską karierę. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, by zawodniczka mogła się w pełni rozwijać – z korzyścią dla niej i dla samego klubu. Cieszę się także, że to młode pokolenie pewnym krokiem wchodzi w seniorską siatkówkę. Myślę, że niebagatelną sprawą jest tutaj także siła autorytetów, które młode siatkarki mogą znaleźć w starszych koleżankach w drużynie, bądź – jak w przypadku Natalii – w osobie ojca – sprawę transferu komentuje Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

 

Natalia Murek dołączyła do ogłoszonych wcześniej – atakującej Julii Szczurowskiej i libero Marii Stenzel. Cała trójka to przedstawicielki młodego pokolenia utalentowanych siatkarek, które niebawem podbiją parkiety Orlen Ligi. 

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in