Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Amerykańska wicemistrzyni Niemiec w Impel Wrocław

12.06.2017

Wrocławski klub potwierdza - nową rozgrywającą drużyny będzie Amerykanka - Valerie Nichol. To pierwszy transfer dolnośląskiej ekipy, jeśli chodzi o tę pozycję.

Valerie Nichol pochodzi z Riverdale, w stanie Georgia, USA. Jej kariera na dobre rozkręciła się w Purdue University, gdzie była wyróżniająca się zawodniczką. Dzięki temu mogła liczyć na zagraniczny kontrakt. W swoją pierwszą podróż do Europy – wybrała Niemcy. Ostatnie dwa sezony spędziła w Allianz MTV Stuttgart, z którym zdobyła dwukrotnie wicemistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec i krajowy Superpuchar.

 

Po dwóch udanych sezonach w Stuttgarcie jestem gotowa na kolejny krok w swojej karierze. Dzięki pomocy moich menadżerów – Julii i Jakuba – mogłam zdecydować się na wybór, którym był Impel Wrocław. To – z pewnością – jeden z bardziej utytułowanych klubów w polskiej, trudnej lidze – mówi Valerie Nichol.

 

Rozgrywająca pochwaliła się wcześniej, za pomocą jednego z portali społecznościowych, o swojej decyzji, co do wyboru klubu.

 

Jestem bardzo podekscytowana, że będę mogła być częścią tej drużyny. Nie mogę się także doczekać spotkania z kibicami, którzy zaskoczyli mnie wspaniałymi wiadomościami, gdy tylko dowiedzieli się o moim transferze – dodaje Nichol.

 

Cieszymy się z zakontraktowania Valerie. To przede wszystkim solidna rozgrywająca, a to jest bardzo potrzebne naszej nowej drużynie. Niebagatelne znaczenie ma także jej charakter, bo jest to jedna ze składowych, na którą zwracamy uwagę. Jestem przekonany, że Valerie szybko znajdzie wspólny język ze sztabem oraz nową drużyną i będziemy mieć wiele radości z jej gry – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

 

Valerie Nichol to kolejna siatkarka, którą w ostatnich dniach przestawił klub z Wrocławia. Wcześniej ogłoszono transfery Julii Szczurowskiej, Natalii Murek oraz Marii Stenzel.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in