Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Natalia Murek: nasz cel numer jeden to walka o każdy punkt

13.07.2017 Autor: orlenliga.pl Katarzyna Porębska, fot. CEV

Reprezentacja Polski juniorek piątkowym meczem z Dominikaną rozpocznie mistrzostwa świata U20, które odbywają się w meksykańskiej Cordobie i Boca del Rio. Następnie zmierzą się z Chinami i Peru. - Nasz cel numer jeden to walka o każdy punkt - powiedziała Natalia Murek, kapitan biało-czerownych oraz przyjmująca Impelu Wrocław.

ORLEN LIGA: W piątek rozpoczną się mistrzostwa świata juniorek U20. Jesteście zadowolone z okresu przygotowawczego? 
NATALIA MUREK: Owszem, jesteśmy zadowolone. Okres przygotowawczy do takich turniejów z reguły jest bardzo intensywny. Zarówno na boisku jak i na siłowni, co mam nadzieję będzie procentowało na tak długim turnieju. 

 

Bardzo dobrze prezentowałyście się już podczas turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata U20 w Wieliczce. Teraz jesteście jeszcze lepiej zgrane? 
NATALIA MUREK: Myślę, że tak. Czas działa na naszą korzyść. Przez trzy tygodnie szlifowaliśmy formę na obozach. W mojej ocenie akcje lub ustawienia, które nam nie wychodziły wcześniej teraz nie sprawiają nam tylu trudności czy problemu. 

 

W fazie grupowej zmierzycie się z Dominikaną, Chinami i Peru. Która drużyna będzie najtrudniejszym przeciwnikiem? 
NATALIA MUREK: Trudno wskazać najtrudniejszego przeciwnika. Każda z tych drużyn rezeprezentuje inny styl grania, a na mistrzostwach świata każdy mecz, set i punkt jest na wagę złota. Dlatego uważam, że niezależnie od tego, z jakim rywalem przyjdzie nam się zmierzyć będzie bardzo trudno.

 

Na koniec chcę panią zapytać o nowy klub. W sezonie 2017/18 reprezentować będzie pani barwy Impelu Wrocław.  Dlaczego wybrała pani akurat ten klub?
NATALIA MUREK: Wybrałam Impel Wrocław ponieważ od początku mojej przygody z siatkówką chciałam zagrać akurat w tym klubie. Utwierdziłam się w mojej decyzji jeszcze bardziej, gdy dowiedziałam się jaki jest plan na drużynę w przyszłym sezonie. To będzie połączenie młodych zawodniczek z doświadczonymi, dlatego bardzo się cieszę, że będę mogła reprezentować akurat barwy Impelu Wrocław. 

 

Cały wywiad dostępny na http://www.orlenliga.pl/news/id/31946.html

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in