Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Polskie juniorki w najlepszej ósemce mistrzostw świata!

17.07.2017

Polska reprezentacja kobiet U20 w siatkówce wywalczyła awans do najlepszej ósemki mistrzostw świata rozgrywanych w Meksyku. Wśród nich dwie Impelki - Maria Stenzel i Natalia Murek - obie stanowią o jakości gry reprezentacji.

Mistrzostwa nie rozpoczęły się jednak po myśli młodych Polek. W pierwszym meczu prowadziły już 2:1, by ostatecznie uznać wyższość broniącej tytuły Dominikany. W kolejnym meczu zmierzyły się z faworyzowanymi Chinkami. Tu jednak wola walki i ambicja były tak duże, że udało się pokonać Azjatki po emocjonującym tie-breaku. W ostatnim spotkaniu grupy B reprezentacja Polski zagrała kapitalne spotkanie pokonując Peru.

 

Taka sytuacja dawała Polkom nadzieję na awans do najlepszej ósemki. Na sześć możliwych rozwiązań meczu Chiny – Dominikana – tylko jedno nie dawało biało-czerwonym promocji do dalszej walki o medale. Chinki jednak niespodziewanie łatwo ograły Dominikanę i awans Polek stał się faktem.

 

W tej fazie rozgrywek filarem reprezentacji bez wątpienia była Natalia Murek, która była także najlepiej punktującą zawodniczką dwóch pierwszych mundialowych starć. Świetnie w przyjęciu spisuje się druga z Impelek – Maria Stenzel. Sukces – jakim jest awans do najlepszej ósemki świata – to jednak bez wątpienia składowa wykonana przez wszystkie zawodniczki reprezentacji.

 

Teraz przed Polkami dzień odpoczynku i walka o półfinał. W grupie E zmierzą się z Brazylią (zwycięzca grupy C) - 19 lipca o 3:00, Rosją (zwycięzca grupy A) - 20 lipca o 1:00,  i Turcją (drugie miejsce w grupie D) - 21 lipca o 1:00. Czas podany jest dla strefy czasowej, w której znajduje się Polska.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in