Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Polki szóstą siłą na świecie

24.07.2017

Zakończyły się mistrzostwa świata juniorek w Meksyku. Polki wracają jako szósta siła globu, co jest zdecydowanie sukcesem tej drużyny.

Przed startem mistrzostw świata niewielu komentatorów dawało szansę Polkom na wejście do najlepszej ósemki. Te nie zrobiły sobie nic z opinii i udowodniły swoją siłę na boisku. W pierwszej rundzie pokonały Chiny i Peru. Zanotowały jednak przegraną w inaugurującym spotkaniu. To jednak nie przekreśliło awansu do kolejnej fazy.

 

Tutaj rywalizację rozpoczęły od mocnego uderzenia – zmiotły z parkietu reprezentację Brazylii. W kolejnym meczu, niestety, górą były Rosjanki. Awans do strefy medalowej rozstrzygnął się w meczu z Turcją. Tu Polki były bardzo blisko osiągnięcia swojego celu, jednak trzeci set – przegrany na przewagi – okazał się być decydującym w spotkaniu. Polski zespół miał więc zagrać o miejsca 5-8.

 

W pierwszym meczu bez większych problemów uporał się z reprezentacją USA, co pozwoliło na grę o 5. miejsce. W tym meczu podopieczne trenera Popika zagrały z dobrze znaną Brazylią. Tym razem to jednak zespół z Ameryki Południowej triumfował, powodując, że Polska swój udział w mistrzostwach zakończyła na 6. miejscu.

 

Warto dodać, że Polska – jako jedyna drużyna, pokonała podczas mistrzostw przyszłego triumfatora zmagań – reprezentację Chin. Zagrała także z wicemistrzem – Rosją i Turcją, która po emocjonującym, pięciosetowym spotkaniu zajęła ostatecznie 4. miejsce.

 

W polskim teamie pierwsze skrzypce grały dwie Impelki – Maria Stenzel (libero) i Natalia Murek (przyjmująca). Obie zaprezentowały się bardzo dobrze. Natalia Murek była trzecią najlepiej punktującą zawodniczką, natomiast Maria Stenzel była piątą najlepiej przyjmującą i szóstą najlepiej broniącą zawodniczką całych mistrzostw.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in