Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Początek przygotowań w drugiej połowie sierpnia

11.08.2017

Do inauguracyjnego meczu Orlen Ligi we Wrocławiu pozostało dwa miesiące. Impel Wrocław, podobnie jak pozostałe zespoły ekstraklasy, ma już rozplanowany okres przygotowawczy. We Wrocławiu siatkarki spotkają się 21 sierpnia.

Choć oficjalnie okres przygotowawczy rozpocznie się w trzecim tygodniu sierpnia, nie oznacza to tego, że teraz siatkarki mają wolne. Każda z nich trenuje bowiem indywidualnie, często jednak pod okiem wrocławskiego sztabu bądź ściśle wg ich wskazówek.

 

Okres przygotowania do sezonu 2017/2018 Impelki spędzą we Wrocławiu. Na miejscu klub ma zapewnione potrzebne do tego celu zaplecze i będzie się starał je wykorzystać. Sztab będzie skupiał się jednocześnie na przygotowaniu motorycznym i technicznym. Stopniowo będą wdrażane także systemy gry, które zaplanowane są pod kątem drużyny w sezonie 17/18.

 

Mimo, że na 21 sierpnia zaplanowany jest oficjalny start przygotowań – we Wrocławiu zabraknie kilku zawodniczek.

 

Na pewno nie będziemy dysponować pełnym składem od początku przygotowań. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski seniorek przebywa obecnie Natalia Murek, a w kręgu zainteresowań trenera reprezentacji pewnie pozostają Maria Stenzel i Tamara Gałucha. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski kadetek przebywa Julia Szczurowska. Zakładamy, że możemy pracować do ostatnich dni przed ligą bez wspomnianych kadrowiczek – mówi Marek Solarewicz, pierwszy trener Impel Wrocław.

 

Wielu kibiców nie może się doczekać pierwszego meczu w Lidze i z niecierpliwością czekają na przedsezonowe sparingi. W tym roku, oprócz pojedynczych spotkań, zdecydowano się także na udział w turniejach – w Dreźnie i tradycyjnie w Szamotułach.

 

Mamy w planie rozegranie różnych form gier na kolejne cztery tygodnie przed ligą. Zaczniemy od meczu sparingowego z MKS Polonia Świdnica, który odbędzie się w piątek 15 września, we Wrocławiu. W kolejnym tygodniu, w dniach 21-23 września, zaplanowaliśmy wspólne treningi z drużyną z Drezna. Zakończą się one oficjalnym meczem sparingowym w sobotę, 23 września, w Jelczu-Laskowicach. Następnie dwa tygodnie spędzimy na turniejach - kolejno w Dreźnie i Szamotułach – dodaje Wojciech Kurczyński, drugi trener wrocławianek.

 

Przygotowania do startu Ligi trwają nie tylko w sferze sportowej. W najbliższych dniach klub poinformuje o ofercie karnetowej na zbliżający się sezon, a także o możliwościach zakupu wejściówek. 

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in