Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Polki rozpoczynają walkę o mistrzostwo świata. Wśród nich Julka Szczurowska.

18.08.2017

Polska reprezentacja kadetek w piłce siatkowej rozpoczyna udział w mistrzostwach globu. W kadrze na ten turniej znalazła się Julia Szczurowska - zawodniczka Impel Wrocław.

Julka Szczurowska to najmłodsza z siatkarek w talii Marka Solarewicza. Nikt jednak, kto poznał możliwości młodej atakującej – nie jest zdziwiony tym, że w tak młodym wieku, Julka dostała szansę na grę w seniorskiej drużynie Impel Wrocław. Nim jednak pojawi się we Wrocławiu na rozpoczynających się w poniedziałek (21.08) zajęciach sezonu przygotowawczego – Szczurowska będzie miała okazję reprezentować Polskę na mistrzostwach świata kadetek w Argentynie.

 

Dumy z tego faktu nie kryje tak trener Solarewicz, jak i ojciec zawodniczki – Wojciech Szczurowski.

 

Cieszę się, że Julka uczestniczy w mistrzostwach świata kadetek. Im więcej będzie miała kontaktów z siatkówką i rywalizacją na dobrym poziomie, tym będzie mogła efektywniej się rozwijać. Będziemy obserwować jej grę podczas MŚ, a wykonane analizy pozwolą nam stwierdzić na jakim poziomie znajduje się obecnie – mówi Marek Solarewicz, pierwszy trener Impela Wrocław.

 

Nie będę ukrywał, że jestem zadowolony, że Julce udało się wywalczyć miejsce w kadrze na mistrzostwa świata. Pozwoli jej to na pewno na zdobycie cennego doświadczenia, a to może zaprocentować w zbliżającym się sezonie. Swoją wartość dla reprezentacji udowodniła już podczas mistrzostw Europy w Holandii. Jestem pewien, że i teraz nie będzie inaczej. Julka da z siebie 110%, bo dla nas gra w reprezentacji to najwyższy z zaszczytów – takie zasady wpajam swoim dzieciom od urodzenia i jesteśmy co do tego zgodni – dodaje Wojciech Szczurowski.

 

W pierwszej fazie turnieju 20 zespołów podzielonych jest na 4 grupy. Polska trafiła do grupy C, gdzie zmierzy się kolejno z Kolumbią (18.08, 22:30), Tajlandią (20.08, 00:30), Włochami (20.08, 22:30) oraz Serbią (21.08, 22:30). Data i czas podany wg czasu obowiązującego w Polsce.

 

Do kolejnej fazy awansuje po 4 najlepsze zespoły z grup. Dalsze zmagania odbędą się w formie pucharowej. Grupa C skrzyżuje się z grupą D (C1-D4, C2-D3, C3-D2, C4-D1). Pierwsza faza (grupa C i D), jak i 1/8 finału odbędzie się w Rosario. Pozostałe dwie grupy zagrają w Santa Fé.

 

Na tym etapie rozgrywek nie ma już przypadkowych drużyn. Każda przyjechała do Argentyny walczyć o medale. Ja ze swojej strony widzę dziewczyny w walce o pierwszą ósemkę. Ale to wszystko jest sport, wszystko mają w swoich rękach i głowach. Musimy trzymać za nie kciuki, bo myślę, że będziemy mieli sporo radości – do wspólnego kibicowania zachęca ojciec Julki Szczurowskiej.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in