Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Polskie kadetki zakończyły udział w mistrzostwach świata

28.08.2017 Autor: fot. FIVB

Polska reprezentacja kadetek w piłce siatkowej wraca z mistrzostw świata. W Argentynie udało się zająć 16. pozycję, co jest sporym niedosytem, patrząc przez pryzmat pierwszej fazy rozgrywek.

Polki udział w mistrzostwach zainaugurowały wygraną z Kolumbią. W kolejnym meczu pokonały także rywalki z Tajlandii. Pierwsza porażka przyszła w starciu z Włoszkami, które okazały się lepsze po zaciętym (15:12) tie-breaku. Na zakończenie zmagań grupowych podopieczne trenera Rafała Gąsiora pokonały Serbię.

 

Tak dobra forma polskiej drużyny nie zapowiadała tego, co zdarzyło się w fazie pucharowej. W ćwierćfinale Polki trafiły na Dominikanę. Rywalki prowadziły już 2:0, jednak naszym rodaczkom udało się doprowadzić do tie-breaka. W decydującej partii nasza reprezentacja nawet prowadziła (13:11), by ostatecznie ulec Dominikanom 16:14. Taki rezultat zamknął Polkom drogę do najlepszej ósemki turnieju.

 

Została walka o miejsca 9-16. Tutaj reprezentacja przegrała trzy kolejne mecze – z Brazylią, Serbią i Słowenią. Ostatecznie więc zajęła 16. miejsce na 20 drużyn uczestniczących w rozgrywkach. Triumfowały Włoszki przed Dominikankami. Z obiema drużynami zagrały Polki, z obiema przegrały minimalnie w tie-breaku.

 

W reprezentacji Polski kadetek zagrała jedna Impelka. Była to Julia Szczurowska, która bardzo często pojawiała się na boisku w pierwszym składzie. Młoda zawodniczka zdobyła 58 punktów – 40 atakiem, 7 blokiem i 11 zagrywką. 

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in