Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Marek Solarewicz: Chodzi o to, żeby znaleźć odpowiedni balans między pracą, a odpoczynkiem

07.09.2017 Autor: Katarzyna Kowol, Sportowy Wrocław

Nowy sezon Orlen Ligi startuje za nieco ponad miesiąc. Dokładnie 16 października zawodniczki Impelu Wrocław wybiegną na boisko, żeby zmierzyć się ze swoim pierwszym tegorocznym przeciwnikiem, zespołem ENEA PTPS Piła. Tymczasem, drużyna przygotowuje się do sezonu w hali przy ulicy Wietrznej.

K. Kowol: Przygotowania do sezonu trwają od 21 sierpnia. Jakie wnioski pojawiły się po pierwszych treningach?

M. Solarewicz: Można powiedzieć, że przygotowania trwają jeszcze dłużej, bo wcześniej pracowaliśmy indywidualnie. Wniosków jest cala masa. Każdy trening pozwala nam lepiej poznawać zawodniczki, obserwować jak pracują i jak się zachowują. Widzimy, jak reagują na nasze pomysły trenerskie, filozofię gry, ćwiczenia i przede wszystkim jak się rozwijają, więc to jest dla nas bardzo pozytywne. Dużo dyskutujemy w sztabie z trenerami, zastanawiamy się nad tym, czy dziewczyny idą do przodu i co możemy jeszcze poprawić. Natomiast zespołowo pracujemy solidnie, bardzo intensywnie, ale tym właśnie charakteryzuje się okres przygotowawczy.

 

Tegoroczna drużyna całkowicie różni się od poprzedniej, choćby ze względu na niższą średnią wieku zawodniczek. Czy w związku tym praca na treningach też wygląda zupełnie inaczej?

Oczywiście, że tak. To jest zupełnie inny zespół, ale też każdy sezon jest zupełnie inny dla każdego trenera. Nawet jeśli w wielu klubach utrzymuje się jakiś trzon zespołu, to i tak część zawodniczek się zmienia, więc specyfika pracy trenerów też jest inna. Na pewno ten zespół jest dużo młodszy niż poprzedni i mniej doświadczony, więc dużo zależy tutaj od nas, od trenerów, jak te zawodniczki rozwiniemy. Będziemy musieli z nimi mocno pracować indywidualnie, ale takie były nasze założenia i wiedzieliśmy to już przed sezonem, także wszystko idzie zgodnie z planem.

 

Cały wywiad znajdziecie na https://sportowywroclaw.pl/wszystkie-sporty/siatkowka/siatkowka-marek-solarewicz-chodzi-o-to-zeby-znalezc-odpowiedni-balans-miedzy-praca-a-odpoczynkiem-wywiad/ Serdecznie zapraszamy!

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in