Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Komentarz po sparingu z MKS Polonia Świdnica

16.09.2017

Impel Wrocław rozegrał swój pierwszy sparing przed sezonem. Przeciwnikiem były siatkarski MKS Polonia Świdnica.

Sparing z zespołem ze Świdnicy był naszym pierwszym sprawdzianem Impelek w tym sezonie. Dotychczas wrocławianki trenowały w swoim gronie, przygotowując bazę do drugiej części sezonu przygotowawczego.

 

Mecz o charakterze treningowym pozwolił nam zrealizować wszystkie założenia, które były zaplanowane. Dziewczyny prezentowały się bardzo dobrze, zarówno jeśli chodzi o ich postawę indywidualną oraz jako zespół. Oczywiście na tym etapie przygotowań jest jeszcze wiele elementów, które możemy poprawić, ale to co pokazały zawodniczki na boisku napawa nas optymizmem i daje dobry punkt wyjścia do dalszego rozwoju – mówi Wojciech Kurczyński, drugi trener Impel Wrocław

 

Przeciwnik Impelek na co dzień występować będzie w drugiej lidze kobiet, jednak na tym etapie przygotowań nie miało to znaczenia. Dodatkowo MKS podszedł do tego sprawdzianu z wielką ambicją i stworzył trudne warunki dla Impelek.

 

Również możemy być zadowoleni z wyboru przeciwnika, ponieważ zespół Polonii Świdnica stworzył nam trudne warunki, dzięki czemu cały trening stał na dobrym poziomie sportowym. Miłym zaskoczeniem była również obecność sporej liczby kibiców, którym chciałbym podziękować za przybycie i wsparcie obu zespołów – dodaje szkoleniowiec.

 

Mecz kontrolny ze Świdnicą był dla nas bardzo cennym sprawdzianem. Myślę, że trenerzy zebrali dużo materiału do analizy. Mogliśmy sprawdzić systemy gry, które ćwiczymy na treningach. Cieszymy się, że miałyśmy okazje poczuć w końcu meczową atmosferę i czekamy już na kolejne sparingi, które rozegrany z Dreznem – sprawę skomentowała Ilona Gierak, kapitan wrocławskiej drużyny.

 

Po zakończonym sparingu Impelki otrzymały zasłużone dwa dni wolnego, a przed sztabem szkoleniowym czas na analizę zapisu video i wyciągnięcie wniosków, które będą podstawą planowania pracy treningowej w kolejnym tygodniu.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in