Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Polki rozpoczynają mistrzostwa Europy

21.09.2017

Seniorska reprezentacja Polski rozpoczyna mistrzostwa Europy. W kadrze znalazła się jedna Impelka i jest nią Natalia Murek.

Gospodarzami tegorocznych mistrzostw są Azerbejdżan i Gruzja. Polska zagra w grupie A, w Baku, gdzie zmierzy się kolejno z Niemkami (22.09 o 18:30), Węgierkami (23.09 o 16:00) oraz gospodyniami – Azerkami (24.09 o 16:00). Transmisje wszystkich spotkań można będzie śledzić na kanałach Polsat Sport oraz w Super Polsat.

 

Jeśli Polki zajmą pierwsze miejsce w swojej grupie – awansują bezpośrednio do ćwierćfinału (28-29.09), jeśli uplasują się na miejscu drugim lub trzecim – czeka je baraż (26-27.09). W przypadku zajęcia miejsca czwartego – pożegnają się z czempionatem już po fazie grupowej. Półfinały imprezy zaplanowane są na sobotę – 30 września, dzień później – 1 października rozegrane zostaną mecze finałowe.

 

Kadra Polski została odmłodzona, jednak reprezentantki do Baku pojechały z nadzieją na pokazanie się z jak najlepszej strony. Wśród czternastki wybranej przez trenera Jacka Nawrockiego znalazła się Natalia Murek. To z pewnością pokłosie dobrej gry podczas lipcowych mistrzostw świata, a także postawy na treningach w kadrze.

 

To moja pierwsza tak duża impreza w seniorskiej karierze. Czuję lekki stres, ale to normalne. Jednocześnie nie mogę się doczekać pierwszego meczu! Mam nadzieję, że mecz z Niemkami będzie udanym startem. I proszę kiciów o trzymanie kciuków zarówno za mnie jak i całą drużynę – mówi Natalia Murek.

 

W nachodzącym sezonie Natalia Murek będzie reprezentowała barwy Impela Wrocław. Liga Siatkówki Kobiet we Wrocławiu startuje już 16 października. Póki co jednak przyjmująca skupia się na najbliższym celu, jakim są mistrzostwa.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in