Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Marek Solarewicz podsumowuje sparing z Dresdner SC

25.09.2017

W zeszłym tygodniu Impel Wrocław gościł na swoich treningach drużynę z Drezna. W trzecim, ostatnim dniu wspólnej pracy oba zespoły rozegrały sparing. Wygrała drużyna zza zachodniej granicy Polski.

Sparing z niemiecką drużyną był doskonałym podsumowaniem pięciu tygodni przygotowań do sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Trener Marek Solarewicz miał do dyspozycji prawie wszystkie zawodniczki. Nieobecna była tylko Natalia Murek, która wraz z reprezentacją Polski gra w Baku podczas mistrzostw Europy. Na boisku zabrakło także Marii Stenzel, która dopingowała swoje koleżanki z trybun. Kontuzjowaną libero zastąpiła juniorka – Karolina Pancewicz. Sparing zakończył się wygraną Dresdner SC.

 

Wspólne treningi i mecz sparingowy w ostatnim tygodniu z zespołem z Drezna pozwoliły nam zdobyć dużo cennego doświadczenia. Niemiecki zespół to wymagający rywal. Gra szybko w ataku, nawet z czwartego- piątego metra od siatki. Dodatkowo jest dobrze zorganizowany w bloku i obronie oraz świetnie komunikuje się na boisku. Dla naszych siatkarek była to idealna okazja do gry i nauki od takiej drużyny jak Drezno. W kolejnym tygodniu zaplanowaliśmy rozegrane z nimi kolejnego sparingu, tym razem na ich terenie – mówił pierwszy szkoleniowiec Impel Wrocław, Marek Solarewicz.

 

Najlepiej punktującą Impelką była Iga Chojnacka, która zdobyła 14 punktów (11 atakiem, 2 blokiem i 1 zagrywką). Dwa oczka mniej dołożyła Julia Szczurowska. Młoda Impelka w meczu zagrała na pozycji atakującej (61% skuteczności), a także przyjmującej. Dwucyfrowy wynik zanotowała także Anna Łozowska, która zdobyła 10 punktów, często kończąc bardzo niewygodne piłki.

 

Najbliższy tydzień wrocławianki poświęcą na kolejny etap przygotowań do sezonu. Oprócz tego wezmą udział w turnieju w Dreźnie, gdzie zagrają z ŁKS Commercecon Łódź oraz gospodyniami – Dresdner SC.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in