Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Sparingowe zmagania z ŁKSem i Dresdner SC

30.09.2017

Impelki zakończyły kolejny, intensywny tydzień przygotowań do zbliżającego się sezonu. Trenowały m.in. w Dreźnie, gdzie rozegrały kolejne przedsezonowe sparingi.

W tym tygodniu Impelki przebywały więcej poza Wrocławiem niż w stolicy Dolnego Śląska. Najpierw wrocławianki udały się do Karpacza, gdzie odbyło się dwudniowe szkolenie marketingowe, następnie bezpośrednio pojechały do Drezna.

 

W stolicy Saksonii udało się zagrać dwa sparingowe mecze. W środę Impelki musiały uznać wyższość ŁKSu Commercecon Łódź. Z tą drużyną udało się rozegrać pięciosetowe spotkanie, a o zwycięstwie rywalek zadecydowała końcówka tie-breaka. W piątek na drodze podopiecznych Marka Solarewicza ponownie stanęły gospodynie turnieju – Dresdner SC (tydzień wcześniej oba zespoły rywalizowały w Jelczu – Laskowicach). I tym razem niemiecka drużyna okazała się lepsza od wrocławianek (3:1).

 

Ostatni tydzień był dla nas intensywny. W środę i piątek rozegraliśmy dwa mecze sparingowe kolejno z Łodzią i Dreznem, a między nimi normalnie trenowaliśmy w hali i siłowni. Powoli, krok po kroku rozwijamy się zespołowo i indywidualnie grając z mocnymi zespołami. Od przyszłego tygodnia dołączy do nas Natalia Murek – mówi Marek Solarewicz, szkoleniowiec wrocławianek.

 

Natalia Murek przebywała razem z kadrą Polski na trwających w Baku mistrzostwach Europy. Od przyszłego tygodnia powinna być dostępna dla wrocławskiego sztabu i dołączyć do zespołu. Od tego momentu Impelki będą trenować w komplecie.

 

Podczas turnieju w Dreźnie z bardzo dobrej strony pokazała się Tamara Gałucha. Wrocławska przyjmująca zdobyła odpowiednio 18 i 12 punktów w sparingach i była najlepiej punktującą zawodniczką Impela. W meczu z ŁKSem tyle samo punktów (18) dołożyła Julia Szczurowska. W bloku dobrze zaprezentowała się Anna Łozowska, szczególnie w drugim sparingu (6 punktowych bloków).

 

Turniej w Dreźnie był dla nas kolejnym sprawdzianem przed Ligą. Myślę, że te dwa mecze dały nam bardzo wiele. Miałyśmy okazję zmierzyć się z naprawdę bardzo dobrymi zespołami, co pozwala nam zdobyć kolejne doświadczenia. W najbliższym czasie będziemy skupiać się nad wykluczeniem błędów, które popełniliśmy podczas tych meczów – dodaje Tamara Gałucha, przyjmująca Impel Wrocław.

 

W kolejnym tygodniu Impelki będą kontynuować swój cykl przygotowań do startu Ligi Siatkówki Kobiet (16.10 o 18:00 w Hali Orbita). Na zakończenie tygodnia wezmą udział w turnieju w Szamotułach, gdzie zagrają kolejno z Dresdner SC (piątek, 18:30), ŁKSem Commercecon Łódź (sobota, 16:00) oraz Treflem Proxima Kraków (niedziela, 13:00).

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in