Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Impel trzeci w Szamotułach

09.10.2017

Impel Wrocław rozegrał ostatni przedsezonowy turniej. W Szamotułach wrocławianki sparowały się z przedstawicielkami Ligi Siatkówki Kobiet oraz zespołem z Niemiec. Ostatecznie Impelki zajęły trzecie miejsce.

Turniej w Szamotułach był dla Impelek ostatnim sprawdzianem przed inauguracją Ligi Siatkówki Kobiet. Turniejowa rywalizacja miała także drugie dno – wrocławianki jechały z nadzieją na rewanż za poprzednie mecze, w których górą były rywalki.

 

W piątek naprzeciw Impelek stanął zespół Dresdner SC. Dotychczasowe dwa pojedynki obu zespołów zakończyły się zwycięstwami Niemek. Tak było i tym razem. W drugim dniu zmagań wrocławianki zmierzyły się z ŁKS Commercecon Łódź. Pięciosetowa walka zakończyła się zwycięstwem rywalek, podobnie jak ta tydzień wcześniej.

 

W niedzielę podopieczne Marka Solarewicza zaznały zwycięstwa. W pokonanym polu zostawiły ekipę Trefla Proximy Kraków. Zwycięzcą turnieju został zespół Dresdner SC. O zajęciu drugiego miejsca zadecydowało ratio setowe. Lepsze po swojej stronie miał ŁKS, a Impelkom przypadło w udziale miejsce trzecie.

 

Na zakończenie turnieju zostały wybrane najlepsze zawodniczki w poszczególnych drużynach. W Impelu na tę nagrodę zasłużyła Tamara Gałucha. Oprócz tego wartym zauważenia jest fakt, że za zwycięski mecz – nagroda MVP powędrowała w ręce Julii Szczurowskiej. Młoda atakująca zdobyła 23 punkty, atakując ze skutecznością 49%!

 

Jestem zadowolona z postawy całej drużyny i walki do samego końca. Ten turniej na pewno zaprocentuje już w pierwszym meczu ligowym. Jestem zbudowana tym, co pokazał zespół na parkiecie i wiem, że walka w lidze będzie naprawdę wyrównana – tak turniej skomentowała Maria Stenzel, libero wrocławskiej drużyny.

 

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja Ligi Siatkówki Kobiet we Wrocławiu. W pierwszym meczu Impelki zmierzą się z Enea PTPS Piła. Początek meczu 16 października o 18:00 w Hali Orbita. Bilety na mecz do zakupienia poprzez platformę kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in