Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Zwycięska inauguracja Impelek

17.10.2017

Impel Wrocław zainaugurował rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet. W pierwszym meczu nowego sezonu wrocławianki podejmowały Enea PTPS Piła i wyszły zwycięsko z tej konfrontacji.

Przed meczem, głównym i nurtującym wszystkich zgromadzonych w Orbicie kibiców pytaniem była ciekawość, jak nowy zespół Impelek poradzi sobie w inauguracyjnym spotkaniu. Trudno było bowiem wyrokować, czy młodość wsparta doświadczeniem będzie w stanie rywalizować z zespołem złożonym z zawodniczek z dużo większym stażem ligowym.

 

Pierwszy set nie poszedł po myśli żadnej z drużyn, choć ostatecznie wygrały go pilanki. Zbyt wiele nerwowości i niedokładności powodowało, że kolejne akcje nie cieszyły oka kibica. Sytuacja zmieniła się od drugiego seta, kiedy to trwała wyrównana walka na boisku.

 

Spotkanie w Orbicie miało jednak wiele kolorów. Wiele zamierzania (w tym czerwone kartki dla Impela) do gry wprowadzali arbitrzy. Nerwową sytuację zdecydowanie lepiej zniosły wrocławianki. Brawo baby! Czekam na challenge w profesjonalnej LSK, żebym nie musiał dostawać czerwonej kartki... – tak całą sprawę skomentował Marek Solarewicz na swoim Twitterze.

 

Najlepiej punktującą Impelką była Tamara Gałucha (15). Powyżej 10 punktów zdobyły także Julia Szczurowska (14), Natalia Murek (12) oraz Iga Chojnacka (11). Nagroda MVP spotkania powędrowała w ręce Marii Stenzel. Młoda libero świetnie broniła, a także przyjmowała na poziomie 72 % przyjęcia pozytywnego i 50% perfekcyjnego. To są statystyki, których pozazdrościć mogłaby niejedna zawodniczka.

 

Młodość, jak pokazał ten mecz, ma szansę udowodnić swoją siłę. Z drugiej strony – co również można wywnioskować ze spotkania – trzeba uzbroić się w cierpliwość, o którą apelował Marek Solarewicz podczas przedsezonowej konferencji prasowej.

 

Kolejny mecz Impelki rozegrają już w sobotę. W Bydgoszczy zmierzą się z miejscowym Pałacem. Na własnym terenie wrocławianki zagrają 28 października o 17:00, tym razem jednak w CSiR w Jelczu-Laskowicach. 

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in