Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Niedzielny mecz o sześć punktów

30.11.2017

W ósmej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet, Impelki zmierzą się z drużyną MKS Dabrowa Górnicza. Oba zespoły bardzo potrzebują kolejnych punktów w tabeli - będzie to zatem kolejne spotkanie o przysłowiowe sześć punktów. Mecz odbędzie się w niedzielę, ponownie w Hali Orbita.

Wrocławianki w ostatnich dwóch meczach nie sprostały rywalkom. Najpierw uległy brązowym medalistkom – Developresowi SkyRes Rzeszów, a ostatnio lepsze od Impelek okazały się wicemistrzynie Polski – drużyna Grot Budowlanych Łódź. Porażki te wkalkulowane były jednak w ostateczny bilans, bowiem młody, wrocławski zespół musi zdobyć doświadczenie, by móc w pełni konkurować z doświadczonymi drużynami, które zbudowane są pod grę w Lidze Mistrzyń.

 

Z ostatnich pojedynków sztab wyciągnie jednak wnioski, co z pewnością pomoże w przygotowaniu się do kolejnego meczu. Ten już w niedzielę, podobnie jak wtorkowy – w Hali Orbita. Do Wrocławia przyjedzie ciekawy zespół – MKS Dąbrowa Górnicza.  Niedzielne rywalki, podobnie z resztą jak Impeki, bardzo potrzebują punktów do ligowej tabeli. To z pewnością zwiastuje kolejne siatkarskie emocje w Orbicie.

 

Zawodniczkom MKS Dąbrowa Górnicza, jak do tej pory, udało się wygrać tylko jedno spotkanie. W czwartej kolejce bez straty seta pokonały Legionovię. Pozostałe sześć spotkań – mimo dobrej postawy na boisku – dąbrowianki przegrały. W dodatku, w pojedynku z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, drużyna z Dąbrowy straciła swoją kapitan – kontuzji doznała jedna z liderek teamu, środkowa Aleksandra Sikorska.

 

Grę dąbrowianek w ostatnich meczach napędzała Patrycja Polak. Reprezentacyjna przyjmująca regularnie notuje dwucyfrowe zdobycze punktowe. Polak z drużyną stanie naprzeciw młodym Impelkom, które będą chciały powrócić na zwycięskie tory. Będzie to także pojedynek polskiej szkoły trenerskiej – naprzeciw siebie staną Marek Solarewicz i Magdalena Śliwa, wielokrotna reprezentantka Polski na pozycji rozgrywającej.

 

Mecz zaplanowany jest na niedzielę, 3 grudnia. Początek o 17:00. Bilety do kupienia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in