Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij

Aktualności

Impelki zwyciężają w Orbicie, bardzo ważne punkty wrocławianek

03.12.2017

Dzisiejszy mecz 8. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, ze względu na swoją rangę, nazywany był spotkaniem za 6 punktów. Triumfatorem tego ultra ważnego pojedynku zostały ostatecznie wrocławskie Impeki, pokonując zespół z Dąbrowy Górniczej 3:1.

Przed meczem z MKS'em Zarząd i sztab szkoleniowy wrocławskiego klubu jednogłośnie mówili o bardzo wysokiej randze dzisiejszego pojedynku. Prezes Jacek Grabowski nazywał mecz "spotkaniem za 6 punktów" i widać było, że wrocławianki przystąpiły do pierwszego seta bardzo skoncentrowane i zmotywowane. Wszak zwycięstwo z rywalem z Górnego Śląska miało oderwać wrocławski zespół od dolnych rejonów tabeli i pozwolić na gonienie stawki, która zdążyła zbudować niewielką choć odczuwalną przewagę nad drużyną z Dolnego Śląska.

Pierwsza partia meczu przebiegała pod dyktando gospodyń, które raz zbudowanej przewagi nad zespołem MKS'u nie oddały do samego końca. Z bardzo dobrej strony pokazały się ofensywne zawodniczki wrocławskiego klubu - zarówno Julka Szczurowska jak Ilona Gierak atakowały ze skutecznością ponad 60%. W obronie standardowo dobrze prezentowała się młoda libero Maria Stenzel (60% perfekcyjnego przyjęcia), wsparta przez bardziej doświadczoną Tamarę Gałuchę (67% pozytywnego przyjęcia). Set zakończył się wynikiem 25:21 i choć przewaga ostatecznie była niewielka, nic nie zapowiadało tego, żeby na którymkolwiek etapie Impelki miały oddać prowadzenie.

Inaczej sprawa miała się w drugiej odsłonie meczu. Walka toczyła się punkt za punkt ale to zawodniczki MKS'u były ostatecznie górą, zwyciężając do 22. W tej partii z najlepszej strony w drużynie przyjezdnych pokazały się Marta Ciesiulewicz i Barbora Purchartova. To był pierwszy i właściwie ostatni moment radości dąbrowianek. Impelki nie pozwoliły już swoim przeciwniczkom na zwycięstwo w kolejnych setach, upewniając się tym samym, że trzy punkty zostają we Wrocławiu. MVP meczu wybrana została kapitan Impel Wrocław, Ilona Gierak.

To bardzo ważne punkty dla młodego wrocławskiego zespołu. Tym bardziej, że teraz przed Impelkami bardzo wymagające pojedynki - w najbliższym meczu zmierzą się z wiceliderem tabeli ŁKS Commercecon Łódź a już 17. grudnia we wrocławskiej Orbicie hitowe starcie LSK - do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie Chemik Police. Bilety na to spotkanie będą niebawem dostępne na www.kupbilet.pl.

Jeżeli jesteście zainteresowani dokładnymi statystykami z dzisiejszego meczu, klub udostępnia je na oficjalnym profilu na Twitterze (@goimpelwroclaw).