Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Iga Chojnacka: Wszystko w naszych rękach

07.12.2017 Autor: Sylwia Kuś-Vega, Przegląd Ligowy

Cenny komplet punktów dopisał do swojego konta Impel Wrocław, wygrywając w Orbicie z MKS-em. Zespół wrocławianek czeka niebawem trudniejsze zadanie, a konkretnie wyjazdowa rywalizacja z ŁKS-em Commercecon, który bardzo dobrze spisuje się w tym sezonie ligowym. - Jesteśmy młode - powinnyśmy ten fakt wykorzystywać. Na pewno nie wolno zrażać się błędami - musimy się na nich uczyć - zaznacza w rozmowie z Przeglądem Ligowym, Iga Chojnacka.

Za waszą drużyną zwycięska rywalizacja z rywalkami z Dąbrowy. Jak mogłabyś opisać to starcie? 

Iga Chojnacka: - Po pierwsze, muszę stwierdzić, że to zwycięstwo było dla nas bardzo ważne. Na początku popełniałyśmy bardzo dużo błędów i całe szczęście, że nie narobiłyśmy sobie z tego powodu jakiegoś większego kłopotu. Nie widziałam jeszcze statystyk, ale wydaje mi się, że ich liczba była wręcz kolosalna. Z racji, że męczyłyśmy się przez te błędy, naszym priorytetem było jak najszybciej je wyeliminować. Jak tylko przestawałyśmy się mylić i zaczynałyśmy grać bardziej agresywnie, wynik przechylał się na naszą szalę i było już naprawdę dużo spokojniej. 

 

Co, w twojej opinii, było kluczem do zwycięstwa w tym meczu? 

- Myślę, że kluczową kwestią było właściwe wdrożenie w życie naszej taktyki na to starcie. Jesteśmy z Dąbrową stosunkowo blisko w tabeli, zatem można powiedzieć, że zapisałyśmy właśnie na naszym koncie przysłowiowe sześć punktów. Bardzo cieszymy się z wygranej, zwłaszcza, że byłyśmy po dwóch niezbyt udanych w naszym wykonaniu spotkaniach - i nie mówię tu tylko o wynikach. Zarówno w Rzeszowie, z Developresem, jak i u nas, z Budowlanymi, grało nam się po prostu bardzo przeciętnie. Teraz wreszcie wpadły nam te upragnione punkty. 

 

Wracając jeszcze do meczu z Budowlanymi - co dokładnie wtedy zawiodło? Wynik 0:3 szybko rozwiał wasze nadzieje na ciekawą walkę. 

- Tak, to prawda, ten mecz zakończył się zdecydowanie za szybko. Było nam przykro tym bardziej, że grałyśmy we własnej hali, w Orbicie. Niestety, nie udało nam się jej obronić przed przeciwniczkami - w naszych staraniach na parkiecie zabrakło agresji. Co ważne, wyciągnęłyśmy ze wspomnianego meczu wnioski. Pozwoliło nam to zamknąć temat tej porażki. Dzisiejszemu spotkaniu towarzyszyła już zupełnie inna energia. Nie ma co ukrywać, że jesteśmy młodym zespołem - powinnyśmy ten fakt wykorzystywać i cały czas pozytywnie się "nakręcać". W meczu z Dąbrową przyniosło to efekty. 

 

Cały, ciekawy wywiad znajdziecie na http://przegladligowy.com/siatkowka/ligi-polskie/orlen-liga-kobiet/news,68209,iga-chojnacka-wszystko-w-naszych-rekach

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in