Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Mistrz Polski przyjeżdża do Wrocławia

14.12.2017

W najbliższą niedzielę Impelki podejmą w Hali Orbita mistrza Polski - zespół Chemika Police. Drużyna z Pomorza jest wiceliderem tabeli i jednym z kandydatów do walki o najwyższe cele w Lidze. Przed wrocławiankami ponownie zadanie z gatunku tych trudnych.

Dwa tygodnie temu, Impelki zanotowały kolejną wygraną w Orbicie. W pokonanym polu zostawiły zespół MKS Dąbrowa Górnicza. Podopieczne Marka Solarewicza zagrały bardzo dobry mecz i wytrzymały presję, którą została na nie nałożona. W zeszłą niedzielę wrocławianki zagrały z obecnym liderem tabeli - ŁKS Commercecon Łódź. Walkę tę przegrały, choć były momenty, w których siatkarki z Dolnego Śląska podjęły rękawicę. Spotkanie trwało tylko trzy sety, jednak - w opinii kibiców - Impelki pokazały się naprawdę z dobrej strony w walce z zdecydowanie silniejszym rywalem.

 

Tym razem do Orbity przyjeżdża mistrz Polski. Chemik Police do niedawna był jednym z dwóch niepokonanych zespołów. Dobrą passę mistrzyń przerwał w ostatniej kolejce Developres SkyRes Rzeszów, który pokonał policzanki na własnym parkiecie. Aspiracje drużyny Jakuba Głuszaka są znane. Zespół chciałby obronić Puchar Polski i mistrzostwo, które zdobywa nieprzerwanie od sezonu 13/14.

 

Impelki w szczególności muszą uważać na Katarzynę Zaroślińską - Król. Z bardzo dobrej strony pokazuje się Stefana Velijković, która na swoim koncie ma już 3 statuetki MVP. Wrocławianki mają także czym odpowiedzieć - Aleksandra Trojan to obecnie najlepiej blokująca środkowa Ligi. Oprócz tego w rankingach wysoko znajdują się dwie młode zawodniczki - Maria Stenzel i Julia Szczurowska.

 

Chemik Police to kolejna drużyna z ligowego topu, z którą przyjdzie się nam zmierzyć. Zbudowana jest w oparciu o doświadczone zawodniczki krajowe i zagraniczne, które jak na mistrza Polski przystało – prezentują bardzo dobry poziom. My do niedzielnego meczu musimy podejść skoncentrowane. Przede wszystkim powinniśmy narzucić swój styl gry i swoją siatkówkę. To powinno pozwolić na równą walkę z Chemikiem - mówi Aleksandra Trojan, środowa Impela Wrocław.


Niedzielne spotkanie rozpocznie się o 14:45 i będzie transmitowane przez Polsat Sport. Bilety do kupienia dostępne są za pomocą portalu kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in