Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Tamara Gałucha: Zdobyty punkt bardzo nas cieszy

20.12.2017 Autor: Sylwia Kuś-Vega, Przegląd Ligowy

Bardzo zacięta walka towarzyszyła niedzielnej rywalizacji zespołu Impel Wrocław z aktualnymi mistrzyniami Polski. Mimo że po końcowe zwycięstwo sięgnął w niej Chemik Police, wrocławskie siatkarki zapisały na własnym parkiecie bardzo punkt, prezentując przy tym ambitną postawę. - Duże brawa dla nas za ten mecz! Może zabrzmi to nieco zuchwale, ale myślę, że na nie zasługujemy - zaznacza w rozmowie z Przeglądem Ligowym, Tamara Gałucha.

Gratulacje za cenny punkt i ambitną walkę w meczu z Chemikiem - czuć było, że zostawiłyście na parkiecie mnóstwo zdrowia. Jak zapamiętasz tę niedzielną rywalizację? 

Tamara Gałucha: - Po pierwsze, dziękuję bardzo za gratulacje. Według mnie, było to naprawdę dobre spotkanie. Choć jesteśmy bardzo młodym zespołem, pokazałyśmy w konfrontacji z obecnymi mistrzyniami Polski śmiałą i - co ważniejsze - wyrównaną walkę. Najbardziej szkoda nam chyba tego drugiego seta, w którym popełniliśmy trochę błędów. Tak czy inaczej, naprawdę duże brawa dla nas za ten mecz! Może zabrzmi to nieco zuchwale, ale myślę, że na nie zasługujemy (uśmiech). 

 

Ostatnio wyjątkowo korzytnie spisujecie się grając pod presją. Nie inaczej było w meczu z Policami - seriami udawało się wam odrabiać naprawdę spore straty. 

- Zgadza się, jest to kolejny mecz, w którym grając pod presją gonimy przeciwnika, a zawdzięczamy to świetnym akcjom - żadna z nas nie wstrzymuje wówczas ręki. W grze punkt za punkt idzie nam gorzej. Nie wiem z czego to wynika, ani też czego zabrakło nam w końcówkach setów z Chemikiem. Faktem jest na pewno to, że dziewczyny z Polic nie bez powodu noszą tytuł mistrzyń - ich zespół stanowią doświadczone zawodniczki. Pomimo że były one do "ugryzienia", cieszymy się z tego jednego punktu. 

 

Rękawicę w starciu z trudnym rywalem podjęłyście także niedawno w Łodzi, gdzie uległyście do zera, jednak wasza postawa wielu zaimponowała. Czyżby lepiej walczyło wam się z zespołami z czuba tabeli? 

- Wygląda na to, że tak właśnie jest - faktycznie lepiej gra nam się z tymi najbardziej wymagającymi przeciwnikami. Stając naprzeciwko teoretycznie mocniejszym od nas drużynom, staramy się zawsze wchodzić na najwyższy z możliwych poziom gry. Na takie konfrontacje po prostu się czeka, a człowiek pracuje w ich trakcie na maksymalnych obrotach, prezentując wszystkie swoje najlepsze zagrania. Trzeba przyznać, że nasze występy wyglądają wtedy naprawdę nieźle. 

 

Cały wywiad dostępny na http://przegladligowy.com/siatkowka/ligi-polskie/orlen-liga-kobiet/news,68383,tamara-galucha-zdobyty-punkt-bardzo-nas-cieszy

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in