Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Trefl Proxima pierwszym noworocznym wyzwaniem Impelek

03.01.2018

Przerwa świąteczna w Lidze Siatkówki Kobiet jest już na półmetku. W tym tygodniu na kibiców czekają zmagania 12. kolejki, w tym mecz Impelek z Treflem Proximą Kraków. Spotkanie to odbędzie się w Hali Orbita w Święto Trzech Króli.

Impel Wrocław i Trefl Proxima Kraków to sąsiedzi w ligowej tabeli. Oba zespoły zdobyły 11 punktów, ale wyżej jest Impel, który zanotował jedno zwycięstwo więcej. Wydaje się, że ponownie w Orbicie kibice będą świadkami meczu o przysłowiowe sześć punktów. Warto też zauważyć, że będzie to przedostatni mecz pierwszej rundy fazy zasadniczej.

 

Wrocławianki kończący się rok zamknęły nie najlepiej. Będąc faworytem spotkania w Toruniu - nie zdołały do Wrocławia przywieść żadnej zdobyczy punktowej. Było to nie lada zaskoczenie, biorąc pod uwagę, że trzy dni wcześniej zespół Marka Solarewicza walczył jak równy z równym z zespołem mistrza Polski. Takie mecz muszą być jednak wkalkulowane w młodą drużynę, a taką w tym sezonie jest Impel Wrocław.

 

Beniaminek z Krakowa również potrafił zaskoczyć - tak in plus, jaki i in minus. Krakowianki pokaz swojej siły pokazały chociażby w meczu z wicemistrzem Polski - Grot Budowlanymi Łódź. Wciąż jednak na koncie wygranych są tylko trzy mecze. Trener Alessandro Chiappini nie załamuje jednak rąk i przygotowuje zespół do kolejnego sportowych wyzwań.

 

Coraz równiej gra Kinga Hatala, która w początkowych meczach sezonu - lepsze mecze przeplatała nieudanymi. Na środku siatki swoją pozycję wypracowała sobie młoda Justyna Łukasik. Wysokie noty w przyjęciu zbiera Daria Paszek. W drużynie gra także dobrze znana wrocławskim kibicom Ewelina Brzezińska.

 

Mecz z Treflem Proximą będzie jedynym w styczniu rozegranym w Orbicie. Kolejne dwa mecze - kończący pierwszą rundę i rozpoczynający rewanżową - to spotkania wyjazdowe. Pod koniec stycznia Impelki zagrają mecz z KS Pałac Bydgoszcz, który rozegrany zostanie 27 stycznia 2018 o 17:00 w CSiR w Jelczu - Laskowicach.

 

Pierwszy mecz w nowym roku odbędzie się 6 stycznia 2018 roku o 17:00 w Hali Orbita. Bilety do kupienia za pomocą platformy kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in