Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Pokaz siły Impelek w Jelczu - Laskowicach!

29.01.2018

Impel Wrocław pewnie triumfuje w meczu 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. W pokonanym polu zostawił ekipę KS Pałac Bydgoszcz, a dzięki zwycięstwu udało się także awansować w ligowej tabeli.

Mecz z Bydgoszczą był w wykonaniu Impelek niemal perfekcyjny. Wrocławianki od początku spotkania były bardzo skoncentrowane. Dobra postawa w przyjęciu szybko przełożyła się na ilość skutecznych ataków. Dzięki pasywnemu blokowi siatkarki z Dolnego Śląska często wyprowadzały kontrataki.

 

Po raz kolejny w obronie świetnie spisała się Maria Stenzel, a jej dobra energia udzieliła się także koleżankom z drużyny. Wysoki procent skutecznego ataku zanotowała Tamara Gałucha (aż 85%!), w której ręce powędrowała statuetka MVP spotkania. Większość Impelek w całym spotkaniu zanotowała dwupunktowe zdobycze.

 

Mecz zakończył się pewną wygraną podopiecznych Marka Solarewicza. To był pierwszy tego rodzaju  (3:0) triumf Impelek w Lidze Siatkówki Kobiet i kolejna wygrana w styczniu (wcześniej wygrana 3:0 z Energa MKS Kalisz w ramach IV rundy Pucharu Polski). Wygrana pozwoliła na awans w tabeli i zmniejszenie dystansu do kolejnych rywali.

 

Bardzo cieszę się z wygranej, bo bardzo jej potrzebowaliśmy. Cieszę się, że w końcu udało się przełamać, bo często byliśmy bardzo blisko zwycięstwa, jednak ostatecznie to rywalki cieszyły się z triumfu. Dziś pokazałyśmy naprawdę skuteczną siatkówkę i mam nadzieję, że tak właśnie będziemy prezentować się podczas kolejnych spotkań – mówiła po zakończeniu meczu Tamara Gałucha, najlepiej punktująca Impelka.

 

Najbliższe dwa spotkania Impelki rozegrają na wyjeździe – najpierw zmierzą się z Legionovią Legionowo (LSK, 4.02 o godz. 20:00), a potem udadzą się na pucharowe zmagania z Enea PTPS Piła (7.02 o godz. 18:00).

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in