Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Juniorki z awansem do półfinału!

18.02.2018

Juniorki Impel Wrocław awansowały do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski. Wszystko dzięki wygranej w turnieju ćwierćfinałowym w Twardogórze, gdzie młode Impelki wygrały wszystkie cztery mecze.

Losowanie grup ćwierćfinałowych przydzieliło Impelki do grupy siódmej. Rywalizacja pierwotnie miała odbyć się we Wrocławiu, ale z powodu odbywającego się równolegle turnieju ćwierćfinałowego juniorów KS Gwardii Wrocław – została przeniesiona do Twardogóry. Tutaj wrocławianki czują się jak ryby w wodzie m.in. dlatego, że odbywały tutaj swój obóz sportowy podczas niedawnych ferii zimowych. Hala sportowa w Twardogórze po raz kolejny okazała się bardzo szczęśliwa.

 

Wrocławianki turniej w Twardogórze rozpoczęły już we czwartek. Wtedy podopieczne Rafała Błaszczyka rozprawiły się z pierwszym rywalem w podgrupie A – TKS – T Budowlanymi Łódź. W piątek bez problemów uporały się z kolejnym grupowym rywalem – zespołem MKS Truso Elbląg. Dzięki temu awansowały do grupy finałowej.

 

W tej grupie rywalizowały cztery drużyny (po dwie z każdej z podgrup) z zaliczeniem wyników z pierwszej fazy turnieju. W sobotę Impelki pokonały KS BAS Białystok, a w niedzielę nie pozostawiły złudzeń, która drużyna jest najlepsza, pokonując PSPS Chemik Police.

 

W całym turnieju Impelki nie straciły nawet seta i pewnie awansowały do półfinałowych zmagań o mistrzostwo Polski. MVP całego turnieju została wybrana wrocławska libero – Karolina Pancewicz. Nagroda dla MVP zespołu Impel Wrocław trafiła w ręce Sandry Świętoń.

 

Teraz przed młodymi Impelkami chwila oczekiwań na losowanie grup półfinałowych. W międzyczasie będzie można zobaczyć je na parkietach drugoligowych.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in