Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Kadetki rozpoczynają marsz ku medalom MP

28.02.2018

Kadetki Impel Wrocław powalczą w najbliższy weekend o awans do półfinału mistrzostw Polski. Turniej ćwierćfinałowy zostanie rozegrany we Wrocławiu i potrwa - podobnie jak w przypadku juniorek - cztery dni.

Młode Impelki na szczebel centralnej rywalizacji trafiły dzięki zdobyciu mistrzostwa Dolnego Śląska w swojej kategorii wiekowej. Tutaj zmagania rozpoczęła faza grupowa, w której wrocławianki dwukrotnie okazały się lepsze od rywalek z Głogowa i Brzegu Dolnego. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie A – trafiły do grupy finałowej, w której zmierzyły się z innymi siedmioma zespołami.

 

W rundzie finałowej rozegrały 14 spotkań z zespołami z całego Dolnego Śląska, z czego aż 12 wygrały. Impelki zebrały 36 punktów, co dało im pierwsze miejsce po zakończeniu tej fazy zmagań. W turnieju dodatkowym młode wrocławianki zagrały z innym wrocławskim zespołem – KS AZS AWF Wrocław, który również zanotował 12 zwycięstw, natomiast zebrał o jeden mniej punkt. Dodatkowy dwumecz wygrał Impel Wrocław i to ten zespół cieszył się z mistrzostwa Dolnego Śląska. Srebro trafiło w ręce siatkarek KS AZS AWF Wrocław, a brąz przypadł w udziale KS AZS AWF SMS Junior Wrocław.

 

Młode Impelki udział w centralnych rozgrywkach rozpoczną od turnieju ćwierćfinałowego. Los przydzielił je do grupy siódmej. Tu w podgrupie A zmierzą się z PTPS Piłą oraz Vega MOSiR Stalowa Wola. W podgrupie B rywalizować będą drużyny: Trefl Proxima Kraków, MKS Truso Elbląg oraz UKS Atena Warszawa.

 

Do grupy finałowej awansują po dwie najlepsze drużyny z podgrup, natomiast trzecie miejsca zagrają o 5. miejsce w całym turnieju. W grupie finałowej drużyny zagrają każda z każdą z uwzględnieniem wyników z podgrup (mecz rozegrany w ramach podgrupy zaliczany jest do wyników grupy finałowej). Do półfinału mistrzostw Polski awansują dwie najlepsze drużyny z turnieju ćwierćfinałowego.

 

Harmonogram turnieju:

Czwartek, 1 marca

Podgrupa A:

Impel Wrocław : PTPS Piła g. 13:00

Podgrupa B:

Trefl Proxima Kraków : MKS Truso Elbląg g. 15:30

 

Piątek, 2 marca

Podgrupa A:

PTPS Piła : Vega MOSiR Stalowa Wola g. 9:30

Impel Wrocław : Vega MOSiR Stalowa Wola g. 14:30

Podgrupa B:

MKS Truso Elbląg: UKS Atena Warszawa g. 11:30

Trefl Proxima Kraków : UKS Atena Warszawa g. 16:30

 

Sobota, 3 marca

Mecz o 5. miejsce:

3A : 3B g. 11:00

Grupa finałowa:

1A: 2B g. 13:30

2A: 1B g. 16:00

 

Niedziela, 4 marca

Grupa finałowa:

2A : 2B g. 10:00

1A : 1B g. 12:00

 

Wszystkie mecze rozegrane zostaną w hali sportowej przy ul. Krupniczej 15 we Wrocławiu. Wstęp bezpłatny.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in