Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Bartłomiej Dąbrowski: jestem dumny z dziewczyn, bo gramy lepiej niż w I rundzie, zespołowo.

04.03.2018 Autor: Dominika Pawlik, Sportowe Fakty

Zapraszamy do wywiadu portalu Sportowe Fakty z Bartłomiejem Dąbrowskim, asystentem trenera Impel Wrocław.

Dominika Pawlik, WP SportoweFakty: Zanim doszło do meczu z Developresem, Impel miał za sobą trzy dobre spotkania, dwa zwycięstwa nad BKS-em i KSZO w lidze i przegrany dopiero w tie-breaku mecz z PTPS-em w Pucharze Polski. Spotkanie z rzeszowiankami było słabsze w wykonaniu wrocławianek czy po prostu rywalki postawiły wyżej poprzeczkę?
Bartłomiej Dąbrowski, asystent trenera w Impelu Wrocław: Wszyscy powinniśmy być zadowoleni z tego meczu, nie uważam, żebyśmy zagrali gorzej. Developres miał w ostatnim czasie natłok spotkań, podróży i był to dobry moment na to, żeby to wykorzystać. W pewnych ustawieniach zabrakło nam po prostu ryzyka, mocnego strzału, skończenia piłki. Więcej jakości w ataku prezentowały przeciwniczki, ciężko było nam je zablokować czy wybronić. Nawet jeżeli nam się to udało, to po chwili oddawaliśmy piłkę plasem, one ją podbiły i od razu był mocny strzał.

 

Czyli pomimo tego, że po tej potyczce nie można dopisać żadnych punktów do tabeli, grę można ocenić pozytywnie?
Tak, jestem dumny z dziewczyn, bo gramy lepiej niż w I rundzie, zespołowo, co jest mega istotne w siatkówce. Wspieramy się na boisku i z takich meczów pozostaje tylko wyciągnąć wnioski przed kolejnymi starciami.

 

Impel z czołówką gra bardzo dobrze, nie oddaje pola. Nie wszystkie drużyny z drugiej części tabeli potrafią to robić. W czym tkwi rozwiązanie? 
Nie ma totalnie żadnej presji. Nikt od nas nie oczekuje, że będziemy wygrywać  z takimi przeciwnikami po 3:0, co nie zmienia faktu, że chcemy notować takie wyniki. Jesteśmy ambitnym zespołem, mamy ambitne zawodniczki i sztab - chcemy wygrywać. To nie jest tak, że przyjeżdża medalista poprzedniego sezonu, a my się po prostu przed nimi położymy, absolutnie tak nie będzie. Dziewczyny walczą, szczególnie od ostatnich meczów, z jakim rywalem nie gramy, to walka jest od początku do końca. Mecz z Developresem był kontynuacją ostatnich występów, choć tym razem czegoś zabrakło.

 

Cały wywiad znajdziecie na https://sportowefakty.wp.pl/siatkowka/740828/impel-wroclaw-problemy-zamienia-w-wyzwania-i-mozliwosci-druga-runda-to-przelom

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in