Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Ważne zwycięstwo w Dąbrowie

09.03.2018

Impelki wracają do Wrocławia z ważnym zwycięstwem w meczu 21. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Wrocławianki od swoich rywalek - drużyny MKS Dąbrowa Górnicza - były wyraźnie lepsze i bez problemów odniosły wygraną 3:0.

Faworytem piątkowego meczu był Impel Wrocław. Oba zespoły miały jednak o co walczyć. Przewidywana była zatem walka o każdy punkt. Dąbrowianki jak wody potrzebowały bowiem zwycięstwa, by mieć jeszcze szanse na utrzymanie się w lidze. Wrocławianki chciały kontynuować swoją drogę ku wyższemu miejscu w tabeli.

 

Sam mecz był jednak praktycznie pod kontrolą siatkarek z Dolnego Śląska. Wrocławianki pewnie wygrały sety do 19, 19 i 20, a wynik mógł być jeszcze bardziej okazały. Przyjezdne bardzo dobrze przyjmowały zagrywki, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej było wyprowadzić atak. Impelki zdominowały wręcz rywalizację w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

 

Najlepiej punktującą zawodniczką meczu była Tamara Gałucha, która zdobyła 15 punktów. 10 oczek dołożyła kapitan Impela – Ilona Gierak. Nagroda MVP trafiła w ręce Weroniki Wołodko. Od początku rundy rewanżowej sztab szkoleniowy Impela Wrocław stawia na tę młodą rozgrywającą, a ona z meczu na mecz zdobywa nowe doświadczenia, dzięki którym jej gra jest coraz lepsza.

 

Był to bardzo ważny mecz, dlatego cieszymy się, że zakończyłyśmy go w trzech setach na naszą korzyść. Wszystkie zagrałyśmy bardzo dobrze, drużynowo, co zaowocowało tak wysoką wygraną. Według mnie kluczowym elementem była zagrywka, którą odrzuciliśmy siatkarki z Dąbrowy od siatki, dzięki czemu ułatwiliśmy sobie odczytywanie intencji rywalek – po meczu mówiła Anna Łozowska, środkowa Impela Wrocław.

 

Zwycięstwo bez straty seta dało Impelkom trzy cenne punkty. To pozwoliło na przeskoczenie w tabeli o jedno miejsce w górę. Dzięki temu wrocławianki oddaliły się od strefy barażowej. W dole tabeli jednak nadal jest ścisk, a jedna wygrana może całkowicie zmienić kolejność zespołów. Końcówka fazy zasadniczej zapowiada się zatem bardzo emocjonująco.

 

Najbliższy mecz Impelki rozegrają w końcu w domu. 18 marca o 17:00 podejmą w Hali Orbita wicelidera tabeli Ligi Siatkówki Kobiet – zespół ŁKS Commercecon Łódź. Będzie to pierwszy z dwóch nadchodzących meczów z zespołami z topu tabeli. Kolejne w kolejce jest bowiem spotkanie z mistrzem Polski – Chemikiem Police.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in