Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Bitwa o bezpieczne miejsce

26.03.2018

Jeszcze przed zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy - w Lidze Siatkówki Kobiet zostanie rozegrana jedna kolejka zmagań. Tym razem Impel Wrocław zagra na swoim terenie, a do Hali Orbita przyjedzie drużyna POLI Budowlanych Toruń.

Będzie to z pewnością arcyciekawe spotkanie. Oba zespoły walczą o bezpieczne miejsce na zakończenie zmagań fazy zasadniczej i uniknięcie bądź bezpośredniego spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej, bądź barażu z pierwszoligowcem. Nieco bliżej tego celu jest Impel Wrocław, który obecnie zajmuje 10. pozycję w tabeli – ostatnią z tych bezpiecznych. Miejsce niżej jest Legionovia Legionowo, która ma tyle samo punktów co wrocławianki, ale jedno zwycięstwo mniej. Kolejno w tabeli jest właśnie drużyna z Torunia, dla której każda wygrana jest także na wagę złota.

 

Siatkarki z Dolnego Śląska ostatniego czasu nie zapiszą jako najlepszego. Przyszło się im mierzyć z najlepszą czwórką ligi i niestety – były to spotkania przegrane, choć w wielu z nich Impelki pokazały swoją ambicję i chęć walki. Trochę lepiej na tym polu wypada drużyna z Torunia, która choć także przegrywała mecze – to jednak dopiero po tie-breakach, zyskując tym samym cenne punkty do ligowej tabeli.

 

Budowlani to z pewnością bardziej doświadczona drużyna. Ma w swoich szeregach siatkarki z ligowym doświadczeniem. Najlepiej punktującą torunianką jest Marina Cvetanović. Coraz lepiej pod skrzydłami trenera Mirosława Zawieracza spisuje się Kinga Hatala, która w połowie sezonu zamieniła Kraków na Toruń. W drużynie z Torunia gra także Izabela Bałucka, która rok temu reprezentowała barwy Impela Wrocław.

 

Wrocławianki z pewnością będą chciały odnieść zwycięstwo przed swoją publicznością i zrewanżować się toruniankom za przegraną w pierwszej rundzie. Impelki także mają swoje atuty, których będą chciały użyć, by wygrać ten mecz. Przede wszystkim będą musiały jednak utrzymać koncentrację przez cały czas trwania meczu, a także od początku próbować narzucić swój styl i ton gry.

 

Mecz Impelek z Budowlanymi będzie przedostatnim meczem wrocławianek w Hali Orbita w fazie zasadniczej. Bilety do kupienia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK. Wejściówki będą także dostępne w Hali Orbita – godzinę przed startem meczu.

 

Do końca fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet pozostało trzy spotkania – marcowy z POLI Budowlanymi Toruń (28.03 o 18:00) oraz dwa kwietniowe – wyjazdowy z Treflem Proximą Kraków (kolejka zaplanowana na 7 kwietnia) oraz domowy z Polskim Cukrem Muszynianką (kolejka zaplanowana na 11 kwietnia).

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in