Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Juniorki Impel Wrocław walczą o medal

03.04.2018 Autor: fot. fb Juniorki Impel Wrocław

Juniorki Impel Wrocław rozpoczynają zmagania w turnieju finałowym mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej. Zmagania młodych siatkarek zostaną rozegrane w dniach 4-8 kwietnia w Dębicy.

Impel Wrocław do zmagań centralnych dołączył jako mistrz Dolnego Śląska. Bez większych problemów udało się wygrać turniej ćwierćfinałowy – pierwsze starcie z zespołami z całej Polski. W półfinale łatwo nie było, ale ostatecznie dało się wywalczyć awans do turnieju finałowego, w pokonanym polu zostawiając m.in. utytułowany KS Pałac Bydgoszcz.

 

W Dębicy Impelki powalczą o najwyższe cele i z pewnością chciałyby w niedzielę zakończyć turniej zdobyciem medalu. Taki plan mają jednak także pozostałe drużyny. W finale zagra osiem teamów podzielonych na dwie grupy. Impel trafił do grupy A, gdzie zmierzy się z Szóstką Mielec, LTS Legionovią oraz Budowlanymi Łódź. W drugiej grupie zagrają: SMS Police, Chemik Olsztyn, San-Pajda Jarosław oraz Energetyk Poznań.

 

Do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z grup. Ekipy z trzecich miejsc zagrają o ostateczne 5. miejsce w Polsce, natomiast zespoły z 4. miejsc w grupie – zagrają o ostateczne 7. miejsce w Polsce. Zwycięzcy sobotnich półfinałów zagrają w niedzielę w wielkim finale, natomiast przegrani – również w niedzielę – zagrają o brąz.

 

Turniej finałowy jest to na pewno celem każdej drużyny, cieszymy się ze w nim zagramy. Ciężką pracą i naszą postawą przez cały sezon wywalczyłyśmy sobie miejsce w ósemce. Teraz apetyty są jeszcze większe, naszym marzeniem jest krążek mistrzostw Polski. Każda z nas dołoży cegiełkę do jak największego sukcesu – mówi Sonia Flendrich, przyjmująca Impela Wrocław, która nie tak dawno zaliczyła debiut w Lidze Siatkówki Kobiet.

 

Ciężko mi wskazać jakiegoś dominującego rywala ponieważ każda z drużyn jest bardzo wymagająca i gra bardzo dobrze, tutaj nie ma już słabych ogniw. Jeśli zostawimy serce na boisku i utrzymamy nasz poziom gry jestem przekonana ze będziemy zadowolone – dodaje młoda Impelka.

 

Harmonogram gry Impela Wrocław:

Środa, 4 kwietnia:

18:00 Impel Wrocław : Szóstka Mielec

 

Czwartek, 5 kwietnia:

18:00 LTS Legionovia : Impel Wrocław

 

Piątek, 6 kwietnia:

16:00 Impel Wrocław : Budowlani Toruń

 

Sobota, 7 kwietnia

Półfinały, mecz o 5. i 7. miejsce

 

Niedziela, 8 kwietnia

Finał oraz mecz o 3. miejsce

 

Wszystkie mecze turnieju odbędą się w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ul. Sportowej 26 w Dębicy. Będą także transmitowane w jakości 4K za pomocą internetu – na stronach http://imprezylive.pl oraz http://debica.tv.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in