Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Z KSZO Ostrowiec w play-off

13.04.2018

Impel Wrocław utrzymał się w Lidze Siatkówki Kobiet i fazie play-off zagra o 9. miejsce na zakończenie sezonu. Rywalem będzie zespół KSZO Ostrowiec, który po zakończeniu fazy zasadniczej uplasował się pozycję wyżej w tabeli niż wrocławianki.

Droga Impelek do bezpiecznej, 10. pozycji w tabeli na zakończenie fazy zasadniczej była bardzo trudna. W wielu sytuacjach – gdy wydawało się, że Impelki są na dobrej drodze do zwycięstwa – gubiła się pewność siebie i ostatecznie to rywalki cieszyły się ze zwycięstw. Skrupulatnie zbierane punkty meczowe i sety – pozwoliły jednak na utrzymanie Ligi Siatkówki Kobiet we Wrocławiu bez konieczności rozgrywania meczów o uniknięcie barażu z pierwszoligowcem.

 

Teraz przed Impelkami walka o 9. miejsce. Przeciwnikiem będzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który będzie bronił tej pozycji. Zespoły dzielą w tabeli dwa punkty meczowe. Drużyna z Ostrowca wygrała także dwa mecze więcej niż siatkarki Marka Solarewicza.  Teraz to nie będzie miało jednak znaczenia, bo rywalizacja zaczyna się od nowa.

 

W fazie zasadniczej Impel dwukrotnie pokonywał rywalki z Ostrowca. Nikt z Wrocławia nie miałby nic naprzeciw, by podobny scenariusz ziścił się w play-offach. Wszyscy wiedzą jednak, że rywal nie odda łatwo meczu, a z pewnością wykorzysta atut swojej hali.

 

Są to nasze ostatnie mecze ligowe i pomimo tego, że wkrada się gdzieś zmęczenie, chcemy się na nich maksymalnie skupić, zagrać jak najlepiej i przypieczętować zakończenie sezonu dobrym wynikiem – mówi Natalia Murek, przyjmująca Impel Wrocław.

 

Z powodu niedostępności hali we Wrocławiu – zmieniły się zasady rozgrywania spotkań decydujących o zdobyciu 9. miejsca. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Ostrowcu – 15 oraz 16 kwietnia. Jeśli któryś z zespołów wygra dwa mecze – rywalizacja zakończy się już w poniedziałek. Jeśli będzie remis po 1 w wygranych spotkaniach – decydujące starcie zaplanowane jest na piątek, 20 kwietnia i odbędzie się ono w Hali Orbita.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in