Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij

Aktualności

Młodziczki Impel Wrocław z awansem do półfinału

29.04.2018

Kolejny siatkarski weekend za nami. Tym razem za sprawą młodziczek, które rozpoczęły swój marsz po najwyższe cele - medale mistrzostw Polski. I trzeba przyznać - marsz ten rozpoczęły najlepiej jak tylko mogły.

Na szczebel centralny rywalizacji o mistrzostwo Polski, młodziczki Impel Wrocław dostały się dzięki zdobyciu mistrzostwa Dolnego Śląska. Turniej ćwierćfinałowy rozgrywany był w 8 miastach, po 6 drużyn w każdym. Jednym z miast – organizatorów był Wrocław. Zmagania rozpoczęto w piątek (27.04), a zakończono w niedzielę (29.04).

Drużyny zostały podzielone na dwie podgrupy. W podgrupie A zmierzyły się MMKS Kędzierzyn Koźle, SPS Zbąszynek oraz KS AZS – AWF SMS Junior Wrocław. W podgrupie B Impel Wrocław zagrał z MKS Dwójka Zawiercie (2:0) oraz UKS Ares Nowa Sól (również 2:0). Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w swojej podgrupie – wrocławianki awansowały do grupy finałowej.

Tutaj zaliczony został wynik starcia z MKS Dwójka Zawiercie (2:0), natomiast młode Impelki w sobotę zagrały jeszcze z SPS Zbąszynek (2:0), a w niedzielę pokonały MMKS Kędzierzyn Koźle (2:0). Dzięki takiemu obrotowi spraw – Impel Wrocław wygrał cały turniej bez straty seta. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w swoim turnieju ćwierćfinałowym – wrocławska drużyna awansowała do kolejnej fazy rozgrywek i może liczyć na rozstawienie podczas losowania grup półfinałowych.