Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij

Aktualności

Kadetki ósmą siłą w Polsce

05.05.2018 Autor: fot. naszemiasto.pl

Kadetki Impel Wrocław zakończyły zmagania w turnieju finałowym mistrzostw Polski. Ostatecznie zajęły ósme miejsce.

Młode Impelki na szczebel centralnej rywalizacji trafiły dzięki zdobyciu mistrzostwa Dolnego Śląska w swojej kategorii wiekowej. Tutaj zmagania rozpoczęła faza grupowa, w której wrocławianki dwukrotnie okazały się lepsze od rywalek z Głogowa i Brzegu Dolnego. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie A – trafiły do grupy finałowej, w której zmierzyły się z innymi siedmioma zespołami.

W rundzie finałowej rozegrały 14 spotkań z zespołami z całego Dolnego Śląska, z czego aż 12 wygrały. Impelki zebrały 36 punktów, co dało im pierwsze miejsce po zakończeniu tej fazy zmagań. W turnieju dodatkowym młode wrocławianki zagrały z innym wrocławskim zespołem – KS AZS AWF Wrocław, który również zanotował 12 zwycięstw, natomiast zebrał o jeden mniej punkt. Dodatkowy dwumecz wygrał Impel Wrocław i to ten zespół cieszył się z mistrzostwa Dolnego Śląska. Srebro trafiło w ręce siatkarek KS AZS AWF Wrocław, a brąz przypadł w udziale KS AZS AWF SMS Junior Wrocław.

Młode Impelki udział w centralnych rozgrywkach rozpoczną od turnieju ćwierćfinałowego. Los przydzielił je do grupy siódmej. Turniej ćwierćfinałowy rozgrywany był w hali przy ul. Krupniczej 15 we Wrocławiu. Rozpoczął się we czwartek, 1 marca. W tym dniu młode Impelki pokonały swoje przeciwniczki z Piły (3:0). Kolejnego dnia z kwitkiem odprawiły kolejnego rywala – Vega MOSiR Stalowa Wola (3:0). Dzięki zwycięstwom awansowały do grupy finałowej.

Podczas zmagań finałowych również nie miały sobie równych – w sobotę pewnie pokonały UKS Atena Warszawa. Najwięcej emocji było w niedzielnym spotkaniu z Treflem Proximą Kraków. Dwa pierwsze sety poszły po myśli siatkarek z Wrocławia. Trzeci od początku kontrolowały rywalki z Małopolski, ale od stanu 11:17 – piąty bieg włączyły Impelki i zakończyły spotkanie 3:0.

Najlepszą zawodniczką całego turnieju została wybrana atakująca Impela Wrocław – Julia Szczurowska. Nagroda dla najlepszej zawodniczki Impel Wrocław trafiła w ręce przyjmującej – Vanessy Romaniuk.

Impel Wrocław był także organizatorem turnieju półfinałowego. Wszystko dlatego, że młode Impelki wygrały swój ćwierćfinał i były rozstawione w losowaniu grup półfinałowych. Dzięki temu – miały szansę na zostanie gospodarzem zmagań i tak też się stało.

Turniej półfinałowy był rozgrywany w hali przy ul. Krupniczej 15 we Wrocławiu w dniach 16-18 marca. Impel Wrocław zmierzył się kolejno z UMKS MOS Wola Warszawa (3:1), UKS Setbol Oświęcim (3:1), a ostatniego dnia udało się pokonać zespół MKS Łańcut (3:2).

Komplet zwycięstw zapewnił kadetkom Impel Wrocław udział w turnieju finałowym mistrzostw Polski, ale także rozstawienie – wiadomo, że do swojej finałowej grupy trafią jako zwycięzca półfinałów (w każdej z dwóch grup w turnieju finałowym zagra po dwóch zwycięzców oraz dwie drużyny z drugich miejsc z turniejów półfinałowych), a to może pomóc w osiągnięciu kolejnych sukcesów. Zespołem z drugiego miejsca, który awansował z wrocławskiego półfinału jest UMKS MOS Wola Warszawa.

W turnieju finałowym, rozegranym w dniach 2-6 maja w Rumi – zmierzyło się osiem najlepszych drużyn. Impel Wrocław trafił do grupy A, gdzie zmierzył się kolejno z MKS Dąbrowa Górnicza (0:3), LTS Legionovia Legionowo (1:3) oraz z KS Energetyk Poznań (3:2). Niekwestionowanym liderem grupy była drużyna z Legionovii, natomiast ekipy z Wrocławia, Dąbrowy i Poznania zanotowały po jednym zwycięstwie.

Niestety wrocławianki miały najgorsze ratio setowe ze wszystkich wymienionych drużyn, a to spowodowało, że w sobotę – zamiast o medale – zagrały o 7. miejsce. W tym meczu zmierzyły się z gospodyniami zmagań – drużyną APS Rumia. Przeciwniczki okazały się za mocne (1:3), a młode Impelki ostatecznie uplasowały się na 8. pozycji w Polsce. To także jest sukces, zważywszy na ilość drużyn, które w turnieju finałowym zagrać nie mogły. Najlepiej blokującą zawodniczką całego turnieju finałowego została wybrana Impelka - Katarzyna Hyży.

Jak zwykle wielkie wsparcie okazali kibice, w tym rodzice zawodniczek. Zielona siła w zdwojonej sile dopingowała siatkarki w hali MOSiRu w Rumi, a także przed telewizorami. Dziękujemy za wsparcie!