Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Młodziczki Impel Wrocław w finale mistrzostw Polski

13.05.2018

Wspaniałe wieści napłynęły z Rzeszowa, gdzie młodziczki Impel Wrocław rywalizowały w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski. Młode Impelki zapewniły sobie awans do najlepszej ósemki drużyn w Polsce i zagrają w turnieju finałowym.

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski młodziczek trwał dwa dni. W sobotę (12 maja) Impelki rozegrały dwa mecze z MKS Kraśnik oraz KS Energetyk Poznań. Oba wygrały w stosunku 2:0 i zgarnęły pełną pulę punktów do tabeli. Niedzielny mecz z gospodarzem turnieju – drużyną MKS V LO Rzeszów miał dać zatem odpowiedź, czy młode siatkarki zagrają w turnieju finałowym.

 

Pewnym awansu Impelki mogłyby być po wygraniu chociaż jednej partii w niedzielnym spotkaniu. Dokładnie taki scenariusz zdarzył się na boisku. Impelki ostatecznie przegrały z gospodyniami (2:1), jednak wcześniejsze wygrane bez straty seta pozwoliły siatkarkom z Dolnego Śląska na zajęcie pierwszego miejsca w całym turnieju! Razem z Impelkami do zmagań finałowych awansowały siatkarki KS Energetyk Poznań.

 

Turniej finałowy odbędzie się za niespełna dwa tygodnie, w dniach 25-27 maja. Organizatorem finałowych zmagań będzie miasto Wieliczka. Wkrótce też poznamy grupowych rywali Impelek w walce o medale mistrzostw Polski.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in