Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Carolina Costagrande na pokładzie akcji Siła w zielonym

19.05.2018

Carolina Costagrande dołączyła do akcji Siła w zielonym, która ma za zadanie pomóc wrocławskiemu klubowi w zbudowaniu podstaw budżetu na start w kolejnym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet.

Carolina Costagrande to prawdziwa gwiazda światowej siatkówki. W swojej karierze zagrała w wielu najsilniejszych ligach świata i w każdej grała o najwyższe cele. Najwięcej sezonów rozegrała we włoskiej Serie A, następnie przeniosła się do Rosji, Chin, Turcji oraz Polski. Karierę zakończyła w Imoco Volley Conegliano – zespole, który obecnie reprezentuje Joanna Wołosz.

 

Oprócz nagród drużynowych Costagrande wielokrotnie została wyróżniana indywidualnie – na koncie ma m.in. nagrody MVP Superpucharu Włoch, czy dla najlepszej przyjmującej Ligi Mistrzyń. Siatkarka, mimo argentyńskiego pochodzenia, od 2011 roku reprezentowała barwy Włoch, w których zagrała m.in. na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

 

W sezonie 2015/2016 Carolina Costagrande zagrała w Impelu Wrocław, z którym zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. Przyjmująca dobrze wspomina czas spędzony we Wrocławiu, więc bez chwili zastanowienia przyłączyła się do akcji ratującej wrocławską żeńską siatkówkę.

 

Siatkarka przeznaczyła na akcję swoją jedną z nagród MVP, którą wywalczyła grając w Orlen Lidze. Dokładniej mówiąc – chodzi o statuetkę MVP za wygrany mecz z PTPS Piłą. Spotkanie rozegrano 3 lutego 2016 roku, a Impelki wygrały mecz po emocjonującym tie-breaku. Statuetkę oraz wiele innych nagród można znaleźć na stronie projektu na platformie Fans4Club: http://fans4club.com/project-impel .

 

Wcześniej, jako ambasador do projektu dołączyła Natalia Murek, Agnieszka Kąkolewska oraz Katarzyna Mroczkowska. W ratowanie żeńskiej siatkówki we Wrocławiu włączyli się m.in. Maciej Zieliński, Joanna Wołosz, Agata Sawicka i Anna Werblińska. O całej akcji przeczytać można na klubowej www: http://impelwroclaw.pl/news,2594-sila-w-zielonym-akcja-crowdfundingowa-ratujaca-wroclawska-siatkowke.html

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in