Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij

Aktualności

Młodziczki Impel Wrocław 6. siłą w Polsce

26.05.2018

Młodziczki Impel Wrocław wywalczyły 6. miejsce w turnieju finałowym mistrzostw Polski, który rozgrywany jest w ten weekend w Wieliczce.

Na szczebel centralny rywalizacji o mistrzostwo Polski, młodziczki Impel Wrocław dostały się dzięki zdobyciu mistrzostwa Dolnego Śląska. Turniej ćwierćfinałowy rozgrywany był w 8 miastach, po 6 drużyn w każdym. Jednym z miast – organizatorów był Wrocław. Zmagania rozpoczęto w piątek (27.04), a zakończono w niedzielę (29.04).

Drużyny zostały podzielone na dwie podgrupy. W podgrupie A zmierzyły się MMKS Kędzierzyn Koźle, SPS Zbąszynek oraz KS AZS – AWF SMS Junior Wrocław. W podgrupie B Impel Wrocław zagrał z MKS Dwójka Zawiercie (2:0) oraz UKS Ares Nowa Sól (również 2:0). Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w swojej podgrupie – wrocławianki awansowały do grupy finałowej.

Tutaj zaliczony został wynik starcia z MKS Dwójka Zawiercie (2:0), natomiast młode Impelki w sobotę zagrały jeszcze z SPS Zbąszynek (2:0), a w niedzielę pokonały MMKS Kędzierzyn Koźle (2:0). Dzięki takiemu obrotowi spraw – Impel Wrocław wygrał cały turniej bez straty seta. Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w swoim turnieju ćwierćfinałowym – wrocławska drużyna awansowała do kolejnej fazy rozgrywek i mogła liczyć na rozstawienie podczas losowania grup półfinałowych.

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski młodziczek trwał dwa dni. W sobotę (12 maja) Impelki rozegrały dwa mecze z MKS Kraśnik oraz KS Energetyk Poznań. Oba wygrały w stosunku 2:0 i zgarnęły pełną pulę punktów do tabeli. Niedzielny mecz z gospodarzem turnieju – drużyną MKS V LO Rzeszów miał dać zatem odpowiedź, czy młode siatkarki zagrają w turnieju finałowym.

Pewnym awansu Impelki mogłyby być po wygraniu chociaż jednej partii w niedzielnym spotkaniu. Dokładnie taki scenariusz zdarzył się na boisku. Impelki ostatecznie przegrały z gospodyniami (2:1), jednak wcześniejsze wygrane bez straty seta pozwoliły siatkarkom z Dolnego Śląska na zajęcie pierwszego miejsca w całym turnieju! Razem z Impelkami do zmagań finałowych awansowały siatkarki KS Energetyk Poznań.

Turniej finałowy został rozegrany w dniach 25-27 maja w Wieliczce. Zmagania podzielone były na dwie fazy – grupową i pucharową. W grupowej – osiem zespołów podzielonych było na dwie grupy. Impelki trafiły do grupy A, w której zagrały z UKS Barnim Goleniów (2:0), METRO Warszawa (1:2) oraz LTS Legionovia Legionowo (0:2). W grupie B zmierzyły się: Atena Warszawa, Energetyk Poznań, MKS Dąbrowa Górnicza oraz Szóstka Mielec.

Jedno zwycięstwo w fazie grupowej pozwoliło Impelkom zawalczyć o 5. miejsce w turnieju. W sobotnim meczu lepszy okazał się jednak KS Energetyk Poznań (0:2) i ostatecznie Impelki zajęły 6. miejsce w całej Polsce.

Gratulujemy zawodniczkom i trenerom. Dziękujemy rodzicom i kibicom za wspaniały doping w Wieliczce. W tym roku wszystkie drużyny młodzieżowe zagrały w turniejach finałowych. Juniorki zdobyły wicemistrzostwo Polski, kadetki są 8. siłą w Polsce, a młodziczki zajęły 6. miejsce.